Fotoklub prezentuje: Polska jako problem fotograficzny


fot. Alicja Kielan

Zapraszamy do galerii Awangarda BWA Wrocław na dyskusję wokół fotografii, które jednocześnie będzie inauguracją działalności Fotoklubu, założonego przez Łukasza Gorczycę i Adama Mazura.

Rzucone przez Jana Bułhaka hasło „fotografii ojczystej” już od prawie stu lat nie daje spokoju fotografom. Kolejne pokolenia próbują sprostać wyzwaniu i godnie sfotografować swój kraj. Wyzwanie wydaje się tym bardziej kuszące dziś – w stulecie odzyskania niepodległości.

Wystawa Michała Szlagi, prezentowana w galerii Awangarda BWA Wrocław, jest świetną okazją do rozmowy o najnowszych książkach i wystawach fotograficznych z „Polską”

w tytule lub w podtekście. Dodatkowo, spotkanie to inauguruje działalność Fotoklubu. Fotoklubowi przyświeca idea wskrzeszenia zaangażowanej i szczerej dyskusji o fotografii i tym, co poprzez pryzmat fotografii widać. Podczas pierwszej sesji o wspaniałych i opłakanych skutkach artystycznej nadgorliwości będą kłócić się założyciele Fotoklubu, Łukasz Gorczyca i Adam Mazur, z udziałem autora jednej z Polsk Michała Szlagi.

Zapraszamy do Fotoklubu!

O gościach:

Łukasz Gorczyca i Adam Mazur – historycy sztuki zainteresowani fotografią i książkami fotograficznymi.

Michał Szlaga (ur. 1978) – ukończył Wydział Fotografii Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, na którym do niedawna również wykładał. Współpracuje z redakcjami czołowych magazynów, m.in. „Newsweeka” i „MALEmana”, magazynami lifestyle’owymi oraz wydawnictwami książkowymi. Oprócz fotografii usługowej realizuje cykle autorskie obejmujące fotografie i prace wideo. Jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Centrum Pompidou, Muzeum Narodowego w Gdańsku i CSW w Warszawie.


Fotoklub prezentuje: Polska jako problem fotograficzny
dyskusja w ramach wystawy Michał Szlaga. Fotografowałem polskiego króla

środa, 23.01.2019, godz. 18.00

galeria Awangarda BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32

...