POWRÓT

[EN] 

GALERIA AWANGARDA

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    O GALERII    KONTAKT    WYKŁADY   


Tribute to Wanda Gołkowska

dokumentacja procesu akcji Exodus - Urszuli Śliz| 18-23.04.2017


Urszula Śliz, Fala

Tribute to Wanda Gołkowska
dokumentacja procesu akcji Exodus - Urszuli Śliz

18-23 kwietnia 2017

galeria Awangarda BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32

Działanie autorki polega na przesłaniu do wybranych instytucji sztuki jednego elementu z 13-częściowej kompozycji. Warunkiem eksponowania otrzymanego dzieła jest pozyskanie od innych adresatów dwóch fragmentów, tak, aby prezentowana praca była co najmniej trójelementowa.

Akcja, nawiązująca do idei mail artu i formy otwartej, ma na celu między innymi nakłonienie rozsianych po świecie odbiorców do kreatywnej współpracy. Ma również wykazać współczesną kondycję relacji artysta – instytucje prezentujące sztukę. Nawiązuje do koncepcji Układu otwartego Wandy Gołkowskiej, niejako odnosząc się bezpośrednio do jednej z akcji artystki z 1969 roku, prezentowanej na obecnej wystawie Gołkowska. Wystaw otwarta.

Więcej o projekcie na stronie artystki

O artystce:

Urszula Śliz - jest artystką wizualną, absolwentką wrocławskiej ASP w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego, ukończyła studia doktoranckie w macierzystej uczelni. Od roku 1995 aktywnie wystawia swoje prace w kraju i za granicą. W dniach 18 do 23 kwietnia 2017 roku, w trakcie trwania wystawy Gołkowska. Wystawa otwarta odbędzie się prezentacja dokumentacji procesu akcji Urszuli Śliz TRIBIUTE to WANDA GOŁKOWSKA.

2017-03-31

komentarze do wydarzenia [0]

Chwilowo z powodu awarii komentarze sa w konserwacji


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony