POWRÓT

[EN] 

EKSPORT

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    KONTAKT   


3D czyli Dizajn Dla Dzieci

warsztaty na exporcie


projekt: Grupa Projektor

3D czyli Dizajn Dla Dzieci w trasie
galeria Dizajn BWA Wrocław export

Po wakacyjnej przerwie wracają kolejne warsztaty 3D w galerii Dizajn (o których więcej już niebawem), ale także w trasie. Co, gdzie i kiedy czeka nas w nadchodzących miesiącach?

12 - 13 września 2015

Galeria Sztuki Współczesnej BWA Sokół / Nowy Sącz

Do góry nogami
warsztat rodzinny

Rodzinna akcja twórcza odwołująca się do tematu wystawy Czarodziejska góra. Do góry podchodzimy tu jednak przewrotnie – dosłownie. Za hasło wywoławcze do działania wybieramy popularny - użyty w tytule - zwrot frazeologiczny. Górę upraszczamy do kształtu trójkąta, a potem wywracamy ją „do góry nogami”.

W trakcie warsztatu zaprojektujemy niesamowite klapki-stemple z wzorami składającymi się z trójkątów, które posłużą nam do stworzenia wielkoformatowych abstrakcyjnych dzieł. Spacerując – w jakże niegórskim obuwiu – pozostawimy nietypowe ślady. Zmodyfikowane klapki staną się narzędziem do działania, a cała akcja zabawnym i twórczym podejściem do tematu góry. Powstałe w wyniku warsztatów obrazy będą także punktem wyjścia do zastanowienia się nad tematami takimi jak: wspomnienie, nawarstwianie, wyznaczenie dróg.

Działania towarzyszą wystawie Czarodziejska góra, o której więcej tutaj


fot. Ewa Służyńska

Emaliowany dizajn warsztat dla dzieci

Garnkokonstrukcje warsztat rodzinny

17 października i 7 listopada 2015

Muzeum w Rybniku
Rynek 18

Warsztaty będą okazją do zapoznania się z procesem projektowania, który przechodzi każda rzecz używana przez nas na co dzień. Poznamy zasadę 5P - przechodząc przez kolejne etapy od pomysły, przez projekt, prototyp i produkt, skończywszy na przestrzeni, w której funkcjonują przedmioty. Wszystko to na przykładzie zwykłego, acz użytecznego garnka. Będziemy też badać charakter twórczy, eksplorujący nietypowe zastosowania garnka. Zastanowilmy się nad tym jaka jest jego pierwotna funkcja, a także jak można go użyć inaczej. Ze starych emaliowanych garnków powstaną szalone konstrukcje, garnkowe instalacje.

Warsztaty towarzyszą wystawie Huta Silesia Design, o której więcej tutaj

2015-08-22

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony