POWRÓT

[EN] 

GALERIA DIZAJN

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    O GALERII    KONTAKT   


Partycypolis & Cyber Kids on Real

warsztaty | 19 luty 2017


Cyber Kids On Real

Partycypolis, Cyber Kids on Real
warsztaty z Dominikiem Cymerem i zespołem Cyber Kids on Real
Prezentacja gry Partycypolis i stworzenie nowej gry wraz z uczestnikami warsztatów.

niedziela, 19 luty 2017, godz. 12:00-15:00

obowiązują zapisy: dizajn@bwa.wroc.pl
ilość osób ograniczona: max 15 osób, od 16 roku życia

galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4

PARTCYPOLIS to edukacyjna gra planszowa o charakterze obywatelskim zaprojektowana i wyprodukowana przez Cyber Kids On Real. Celem gry jest uświadomienie młodym graczom korzyści wynikających z aktywnego uczestniczenia w życiu swoich społeczności. W ramach warsztatów z Dominikiem Cymerem uczestnicy stworzą swoją wersję gry opartej na idei partycypacji.

Dominik Cymer o grze: Ta gra to świetny przykład tego, jak działa u nas teamwork. Wszystko zaczęło się już na etapie konkursu. Trzeba było wymyślić zasady gry. Testując kolejne modele i warianty strategii gry, pracowaliśmy na prototypie bez rysunków, a efekty były przeraźliwie mizerne. Dopiero gdy do kart gry dołączyliśmy rysunki, rozgrywka nabrała sensu: stała się emocjonująca. To dowód na to, że w projektowaniu ważny jest każdy element, a ocenianie projektu na jednym z etapów pracy często mija się z celem. Nasza gra „zaskoczyła” na etapie uzupełnienia jej o obrazki i teksty. Udało nam się stworzyć, mam nadzieję, ciekawy model zabawy. Projekt był finansowany przez Szwajcarski Grant Blokowy. Naszym zadaniem było stworzyć projekt adresowany do młodzieży. Chcieliśmy nim zwrócić uwagę na to, że można mieć realny wpływ na swoje najbliższe otoczenie. I że to jest proste, w zasięgu ręki: bo można pozyskiwać granty, za które powstanie projekt o zasięgu lokalnym, poprawiający jakość życia, np. ścianka wspinaczkowa, osiedlowa galeria czy warsztaty łączące pokolenia. Według badań młody Polak i Polka mają poczucie braku wpływu na otaczającą rzeczywistość. Młodzi nie mają wiedzy i nie mają nadziei na zmiany. Stworzona przez nas gra ma uświadomić młodym ludziom, że może być inaczej. Gra ma też digitalowe rozwinięcie – na kartach do gry umieszczone są QR kody odsyłające do poszerzonych informacji. Tworząc projekt, nie ograniczamy się do jednego medium – w przypadku tego projektu połączyliśmy istniejącą w „realu” grę z digitalem. Gra była rozdawana w szkołach i instytucjach publicznych, ale można ją pobrać ze strony internetowej i wydrukować.

O prowadzących

Cyber Kids on Real to studio pracujące w obszarach: digital, ATL, branding, design. Aby zachować świeżość i innowacyjność w realizacjach komercyjnych – równolegle z pracami dla klientów – studio tworzy realizacje z pogranicza sztuki, designu, technologii, projektów społecznych i kulturalnych. Realizacje studia zostały nagrodzone w konkursach: KTR, Projekt Roku, Kreatura, MUST HAVE, Dobry Wzór. Prace i instalacje Cyber Kids on Real prezentowane są na polskich oraz międzynarodowych wystawach, galeriach i festiwalach.

2017-02-07

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony