POWRÓT

[EN] 

GALERIA AWANGARDA

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    O GALERII    KONTAKT    WYKŁADY   


Klucz do performance - Zajęcie A

działanie performatywne grupy Paraperformance w ramach 5. OUT OF STH - ZAJĘCIE | 13.06.2017Klucz do performance - Zajęcie A
działanie performatywne grupy Paraperformance w ramach 5. OUT OF STH - ZAJĘCIE

wtorek, 13 czerwca 2017, godz. 19:00

galeria Awangarda BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32

W ramach 5. OUT OF STH - ZAJĘCIE zapraszamy na kolejny Klucz do performanceczyli działanie artystyczne grupy Paraperformance to wyznaczone jest za każdym razem przez zaprojektowaną przez artystki scenografię, zapraszając do uczestniczenia we wspólnych zajęciach.

Paraperformance to duet artystyczny tworzony przez Dominikę Katarzynę Borkowską i Kamilę Elżbietę Wolszczak. Artystki poznały się w lipcu 2014 roku podczas podróży blablacarem i od tamtego momentu tworzą w parze. Doświadczenie performatywne Dominiki wyrasta z teatru oraz choreografii, natomiast Kamili osadzone jest w sztukach wizualnych. Od 2016 roku, już jako Paraperformance, szukają nowego języka w działaniach realizowanych na żywo w dialogu z odbiorcą.

Na wystawie Zajęcie duet działa w dwóch lokalizacjach: w galeryjnym ogrodzie i we wnętrzu galerii, w obu przypadkach łącząc instalacje site-specyfic z elementem performatywnej interakcji. Teren działań zatytułowanych Klucz do performance wyznaczony jest za każdym razem przez zaprojektowaną przez artystki scenografię, zapraszając do uczestniczenia we wspólnych zajęciach. W ogrodzie wykorzystuje kilkadziesiąt zakopanych w ziemi lalek typu “Barbie” i “Ken”, zaś we wnętrzach galerii symbolicznie zaznaczony jest pogrupowanymi strefowo balonami, które symbolizują różne rodzaje materii, a napełnione są częściowo helem, częściowo oddechem, a w części wodą. Przeznaczenie całości wyjaśnia instruktaż wygłaszany przez IVONĘ, jeden z najbardziej popularnych syntezatorów mowy.

Wydarzenie odbywa się w ramach 5. Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH - ZAJĘCIE.

2017-06-06

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony