POWRÓT

[EN] 

EKSPORT

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    KONTAKT   


Darek Orwat ORWATSTORY w Instytucie Polskim w Bratysławie

wernisaż 30 sierpnia godz. 17.00
Darek Orwat „Orwatstory”
31.08 - 22.09.2007
wernisaż 30.08 godz. 17.00
Instytut Polski w Bratysławie
Nám. SNP 13
P.O.BOX 153
814 99 Bratysława
www.polinst.sk


Darek Orwat absolwent ASP malarz, majsterkowicz, idealista dadaista, happener i czaruś filozof. Jego filozofia brzmi miej więcej tak: kosmos jest jak obłok planktonu a istota ludzka jest jak sardynka (z tym że jest to kwestia osobistego doświadczenia). Niewątpliwie na jego umysł ogromny wpływ miała sąsiadka Gostomska (była ona podobna do braci Marx!). Uprawia humor absurdu (coś w rodzaju romantycznego dadaizmu). Uważa, że uprawianie humoru absurdu działa ożywczo na umysł (a przynajmniej zapobiega popadaniu w stan rozciapciania!). Właściwie utrzymuje umysł w stanie jak po trzech lampkach szampana! Natomiast uprawianie dadaizmu połączone z praktyką jogi może przynieść jeszcze ciekawsze rezultaty. Chodzi o to, że artysta, który traci przestrzeń w umyśle, w której mogą pojawiać się te wszystkie cudne wizje, zaczyna tworzyć dzieła przypominające klopsy w sosie pomidorowym a czuły kochanek przeistacza się w pierdołę!. Prawdopodobnie, kiedy spojrzeć na nas z kosmicznej perspektywy wyglądamy jak zwyczajne pierdoły! Oczywiście nie tak łatwo jest się uwolnić od tych wszystkich problemów i zrelaksować na tyle by doświadczyć tej rozkosznej kosmicznej przestrzeni! Łatwo popadamy w depresje i przesiadujemy w ciemnym narożniku pokoju jak jakaś pieczarka. Jesteśmy pierdołami, sfrustrowanymi ciemniakami, to tak jakbyśmy w sylwestrową noc opychali się w bufecie nieświeżymi klopsami nawet nie zaglądając do cudnej balowej sali!

Niepoważne na pozór realizacje Dariusza Orwata są w swojej istocie nawiązującą do gestu dada próbą analizy rudymentalnych reguł postrzegania istoty ludzkiej.

Kolejna odsłona wystawy Darka Orwata tym razem w Instytucie Polskim w Bratysławie. Zaprezentowane na niej zostaną kolaże fotograficzne, obiekty i instalacje. Wernisaż uświetni performance artysty.

kurator wystawy: Agnieszka Kurgan

2007-08-10

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony