POWRÓT

[EN] 

GALERIA AWANGARDA

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    O GALERII    KONTAKT    WYKŁADY   


Droga. Fotografie Magdy Podsiadły

9.05 - 8.06 / wernisaż 8.05Droga to kameralny album fotografii dokumentalnej Magdy Podsiadły, dziennikarki, podróżniczki i autorki tekstów o fotografii. Rodzaj intymnego dziennika fotograficznego z wypraw do Afryki, które autorka podejmuje systematycznie od 1996 roku.

Na wystawę, towarzyszącą jego ukazaniu się nakładem BWA Wrocław, składa się ponad dwadzieścia czarno-białych zdjęć, wykonanych na papierze fotograficznym w subtelnej, tradycyjnej technice. Wywodząca się z długiej tradycji fotografii reportażowej fotorelacja wychowanej w Afryce (Conacry, Gwinea) dziennikarki to jednocześnie naznaczone fascynacją spojrzenie na inną przestrzeń i świat wartości, oddalone na melancholijny dystans obiektywu.Dla Afrykanina droga to życie. By przeżyć, trzeba być w drodze. W drodze na targ, na pole, do innej wsi, miasta, do innego kraju. By kupić lub sprzedać, by prosić o pomoc rodzinę lub przyjaciela, by znaleźć żonę, być na pogrzebie, na mszy, poratować się u znachora, leczyć się w szpitalu. By się spotkać z drugim człowiekiem. Afrykanie wciąż podróżują. Na piechotę, na rowerze, na motorowerze, samochodem osobowym, minibusem, ciężarówką, autobusem, pociągiem.
Moja wystawa nie opowiada jednak o sposobach podróżowania, ale o byciu w drodze i przy drodze jako sposobie na życie w Afryce. To moje osobiste chodzenie z Afrykanami, które trwa od lat.

(Magda Podsiadły)

wernisaż w galerii Awangarda: 8 maja o godz. 18:00
wystawę oglądać można do 8 czerwca
codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godz. 11 - 18.

Partnerzy: Gazeta Wyborcza Wrocław, SPP Models


Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, TVP Wrocław, PR Wrocław, Radio Ram, e-wroclaw i wroclaw-life, Rita Baum, G-punkt, D-Link

2008-04-24

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony