POWRÓT

[EN] 

STUDIO

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    O GALERII    KONTAKT    WIĘCEJ SZTUKI   


Są we mnie wszystkie kobiety świata!

wystawa Ane Lan w ramach 11. MFF Nowe Horyzonty
Ane Lan, Woman of the World #3, 2009 fot. Aurora E. Sandlilje

wystawa czynna codziennie w dniach 22-31 lipca 2011, w godzinach 12.00-20.00

wernisaż: 23 lipca o godz. 20.00

kuratorka: Maria Anna Potocka
asystentka kuratorki: Delfina Piekarska

miejsce wystawy: ul. Ruska 46a, Zaułek Karla Holteia

partnerzy wystawy: BWA Wrocław – Galerie Sztuki Współczesnej i MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie„Są we mnie wszystkie kobiety świata!” to wystawa feministyczna w wydaniu męskim. Ukazuje ona obecność kobiety w świecie, jej wszechstronność, umiejętność dostosowania się do wszystkich kontekstów. Ekspozycja prezentuje jednocześnie powszechne uwikłania w  stereotypy traktowania kobiet i bezradność wobec nich. Jest szerokim komentarzem do przemian funkcjonowania płci w czasach „poszerzonej demokracji”, która wymaga zrozumienia drugiej strony, wczucia się w sytuację, stania się – przynajmniej na moment – tym innym.

Ane Lan aranżuje sytuacje, które wymuszają na nim stanie się kobietą, a co za tym idzie spojrzenie na świat jej oczyma. Ponieważ nie ma jednej kobiety, tylko jest ich tyle, ile zawodów, okoliczności, losów, więc artysta wciela się w bardzo różne postaci. Robi to zawsze z wielką przychylnością. W jego pracach nie ma ironii – chyba że za ironię uznamy jego uległość wobec podejmowanych ról – nie ma bawienia się w przebieranie. Jest autentyczna potrzeba wczucia, jest gest, którego kobiety nie doświadczyły wcześniej.

Wystawa Ane Lana zostanie pokazana w ramach projektu „Norwegia bez granic” współfinansowanego ze środków Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.


Ane Lan, Woman of the World #5, 2008 fot. Aurora E. Sandlilje


Ane Lan, Woman of the World #4, 2009 fot. Aurora E. Sandlilje

2011-07-08

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony