POWRÓT

[EN] 

STUDIO

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    O GALERII    KONTAKT    WIĘCEJ SZTUKI   


Monika Konieczna 'Wstań i obróć się'

STUDIO BWA, otwarcie 8.11.2012Monika Konieczna 'Wstań i obróć się'

Studio BWA, ul. Ruska 46a/13
wernisaż 08.11.2012, czwartek, godz.19.00
w trakcie wernisażu odbędzie się performance 'Obraz w popiół, popiół w obraz, obraz w popiół'

wystawa czynna 8-23.11.2012
wtorek-piątek godz.16.00-19.00


Obraz w popiół, popiół w obraz, obraz w popiół.

Zawieranie i przekraczanie staje się punktem wyjścia do poszerzania granic poznania, które, jak się okazuje, jest nieskończone, a zakres tych poszukiwań zależy od woli jednostki.
Wstań i obróć się to kontynuacja moich poszukiwań wynikających z potrzeby zgłębienia tematów związanych z rytuałem, dotykaniem tabu.
Wstań i obróć się nawiązuje do „palimpsestowej” struktury, która wynika z potrzeby poznania wielowarstwowości procesu nakładania się kolejnych warstw w ludzkiej pamięci. Prace tu przedstawione są efektem utrwalania „tkanek pamięci”, nawiązują do veraiconu, całunu, rodzinnych pamiątek.
Założenie performance’u to stanie się łącznikiem cielesności z duchowością oraz odzwierciedlenie sił rządzących naturą, które mają charakter powtarzalny.
Wstań i obróć się ukazuje proces przemiany jednej struktury w następną. Jest burzeniem struktury misternie przygotowywanej i preparowanej, aby mogła obrócić się w inną formę. Zgoda na to staje się dla mnie doświadczeniem katharsis. Poprzez to, co osobiste, chcę odwołać się do tego, co wspólne.


Projekt finansowany z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Kość


Monika Konieczna
W 2005 ukończyła Wrocławską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale Malarstwa w pracowni Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2012. Tworzy niezależne projekty artystyczne. Jest autorką performanców, obrazów, instalacji w przestrzeni, gdzie konfrontuje własną wypowiedź ze specyfiką miejsca. Bierze udział w festiwalach sztuki współczesnej w kraju i za granicą.


Kamień


Apokalipsa


Relacja z otwarcia, foto. Piotr Milanowicz2012-10-30

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony