POWRÓT

[EN] 

EKSPORT

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    KONTAKT   


KRÓTKI KURS DIZAJNU Z 3D

w Galerii Kordegarda, WarszawaKRÓTKI KURS DIZAJNU Z 3D

W listopadzie i grudniu zapraszamy do udziału w warsztatach dla dzieci w Galerii Kordegarda. Lekcje dla dizajnerów w wieku od 6 do 12 lat można traktować jako osobne warsztaty, ale zachęcamy do udziału w całym kursie.

Warsztaty poprowadzą Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan, które współpracują z Galerią Dizajn– BWA Wrocław, gdzie przygotowują i realizują projekt edukacyjno-artystyczny „3D czyli Dizajn Dla Dzieci”.

17.11.2012 / sobota / 11.00-14.00 / Lekcja 1: Czy dizajn można załapać?

Na początek rozszyfrujemy zagadkowe słowo dizajn. Zastanowimy się co to jest i czy na pewno tego potrzebujemy. Poszukamy odpowiedzi na pytania o proces projektowania, dizajnera, projekt i prototyp. Poznamy magiczną zasadę 5P. Zaprojektujemy też własne krzesła. Dołączcie do naszego zespołu, a przekonacie się, że dizajn można załapać!


18.11.2012 / niedziela / 11.00-14.00 / Lekcja 2: Czy dizajn można wyrzucić?

Zastanowimy się nad tym co dizajner powinien wziąć pod uwagę, gdy projektuje stół, samochód czy park. Jakich materiałów warto używać? Co stanie się z przedmiotem, gdy nie będzie już nikomu potrzebny? Dowiemy się co nieco o połączeniu ekologii i dizajnu. A na koniec mali dizajnerzy zaprojektują bawełniane torby wielorazowego użytku.


24.11.2012 / sobota / 11.00-14.00 / Lekcja 3: Czy dizajn można kupić?

Przyglądniemy się projektom artystycznym i przemysłowym, zobaczymy czym się różnią i dlaczego. Zastanowimy się czy każdego stać na szalone pomysły projektantów. A może po prostu każdy z nas ma w domu dizajn tylko jeszcze o tym nie wie? Poznamy też najważniejszym projektantów ze świata i Polski, a potem zabawimy się w przygotowanie ich sławnych projektów ze śmieci!


08.12.2012 / sobota / 11.00-14.00 / Lekcja 4: Czy dizajn można przeczytać?

A może dizajn można zjeść? A może można na nim usiąść? A co jeśli okazałoby się, że z dizajnem można odfrunąć? Podczas warsztatu znajdziemy odpowiedzi na te trudne pytania. Dowiemy się jak niesamowitymi sprawami zajmują się projektanci. Zostaniemy też projektantami książek!

Na każdą lekcję obowiązują osobne zapisy (rozpoczynają się zawsze od poniedziałku poprzedzającego dane spotkanie). Chęć uczestnictwa dziecka należy zgłaszać na adres mailowy 3d@bwa.wroc.pl (prosimy o wpisanie w tytule maila numeru Lekcji oraz podanie imienia i nazwiska oraz wieku dziecka).

Warsztaty odbywają się w Galerii Kordegarda - ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa.

Więcej informacji:
www.kordegarda.org

2012-11-06

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony