POWRÓT

[EN] 

EKSPORT

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    KONTAKT   


DOFA - Dolnośląski Festiwal Architektury

warsztaty 3D czyli Dizajn Dla DzieciWarsztaty 3D czyli Dizajn Dla Dzieci w ramach DOFA'14

Działania dla dzieci odwołują się do tegorocznego hasła Dolnośląskiego Festiwalu Architektury, czyli „MIASTO W RUCHU”.
Podejmowane w trakcie warsztatów tematy mają na celu twórcze rozprawienie się z zagadnieniem mobilności. Jak poruszamy się po miastach? Jakie środki transportu lubimy najbardziej? Co jeszcze wymyślą projektanci, by ułatwić nam codzienne podróżowanie? Czy możemy się przemieszczać nie tylko my, ale także nasze domy, szkoły, a nawet całe miasta? To pytania będące punktem wyjścia do dyskusji o tym, jak dzieci widzą miasto i ruch w nim.

POP I HOP

18.10 (sobota), godzina: 15.00­ - 17.00, wiek dzieci : 6­ - 10 lat, limit: 20 osób
miejsce: siedziba SARP, ul. Oławska 21 p.III
zapisy: parasolkidofa@gmail.com

Działanie POP I HOP to propozycja dla dzieci zachęcająca je do spojrzenia w niezwykły sposób na parasolkę. Nie będzie ona już tylko chronić przed deszczem lub – jak wskazuje nazwa – przed słońcem, ale stanie się wyjątkowym środkiem transportu. Jak? Wszystko za sprawą dziecięcej wyobraźni i twórczej ingerencji w ten przedmiot codziennego użytku. Inspiracją do działania jest postać Mary Poppins, nietuzinkowej niani o magicznych zdolnościach podróżującej na parasolce poruszanej siłą wiatru. Każde dziecko będzie miało okazję zmienić parasolkę w niezwykły środek transportu. Będziemy zastanawiać się nad tym, czy dodać skrzydła, silnik czy może wiatraki. Przemyślimy kolory i kształty parasolek, by stworzyć szalone przyrządy do przemieszczania się po mieście.

MOBILNY DOM

19.10 (niedziela), godzina 15.00 - ­17.00, wiek dzieci 8­ - 12 osób, limit: 20 osób
miejsce: siedziba SARP, ul. Oławska 21 p.III
zapisy: mobilnydomdofa@gmail.com

Drugi warsztat, pod tytułem Mobilny dom, będzie okazją do zmierzenia się z możliwością mieszkania i życia w nietypowym domu. Czy dom musi stać cały czas w tym samym miejscu? Czy tylko na czas wakacji jesteśmy gotowi zamieszkać w niewielkich przyczepach, niedużych namiotach, koślawych domkach? Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić życie w małym mobilnym domu, w którym każda rzecz i jej ustawienie są bardzo przemyślane? Prototyp takiego domu zbudujemy podczas warsztatów, używając różnego typu śmieci i odpadków. Z resztek pochodzących z naszego codziennego „używania miasta” stworzymy nowy obiekt mieszkaniowy.

www.facebook/DolnoslaskiFestiwalArchitektury
www.dofa.pl

2014-10-08

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony