NOWOROCZNE POSTANOWIENIA 2018 – PLAKATY NA WOLNEJ LICENCJI


Noworoczne Postanowienia to cykliczny projekt, którym rozpoczynamy w galerii Dizajn każdy nowy rok kalendarzowy. Jest to czas autorefleksji, kiedy swoją uwagę kierujemy na różne aspekty budujące dziedzinę projektowania.

Podczas tegorocznej odsłony zadaliśmy sobie pytanie: czy projektowanie może realnie wpływać na kształtowanie rzeczywistości i tym samym przyczynić się do walki ze smogiem? Jak projektanci mogą wspomóc niezależną, obywatelską mobilizację, która powinna iść w parze z systemowymi działaniami związanymi z poprawą jakości powietrza?

Wspólnie z zaproszonymi projektantami, ilustratorami i aktywistami miejskimi przyjrzeliśmy się zjawisku smogu*. Wymiana wiedzy i umiejętności zaowocowała pracami, które prezentujemy na ścianach galerii. Jednocześnie, aby zwiększyć zasięg działania, udostępniamy projekty na wolnej licencji na stronie internetowej BWA Wrocław. Tym samym zachęcamy Was do oddolnego szerzenia wiedzy i świadomości związanej z problematyką smogu. Niech plakaty i ulotki pojawią się na klatkach schodowych, w sklepach osiedlowych, na gazetkach szkolnych! Połączmy siły w walce o czyste powietrze!

uczestnicy: Ewa Głowacka, Joanna Gniady, Iwona Jarosz, Paweł Mildner, Marta Przeciszewska, Jakub Zasada

Podzielcie się z nami zdjęciami rozwieszonych plakatów i ulotek w mediach społecznościowych. Zawirusujmy nimi miasto! #noworocznepostanowienia #smogstop #bwawroclaw

*Drogie projektantki i projektanci – dziękujemy za zaangażowanie we wspólne zgłębianie problemu i jego twórcze efekty. Za wsparcie merytoryczne dziękujemy Krzysztofowi Smolnickiemu (Dolnośląski Alarm Smogowy) i Robertowi Gackowi (Stowarzyszenie Akcja Miasto).

Projekty zaprezentowane w wersji czarno-białej, dostosowane do drukowania i szybkiego powielania na ksero.

EWA GŁOWACKA 

proj. Ewa Głowacka

pobierz


JOANNA GNIADY 

proj. Joanna Gniady

pobierz 


 

IWONA JAROSZ 

proj. Iwona Jarosz

pobierz 


PAWEŁ MILDNER

proj. Paweł Mildner

pobierz 


MARTA PRZECISZEWSKA 

 

proj. Marta Przeciszewska

pobierz


JAKUB ZASADA 

proj. Jakub Zasada

pobierz 

...