All about… vol. II – live act duetu Pukocz&Sikorski z zespołem BigRip

środa, 12.12.2018, godz. 19.00

galeria Awangarda BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32


Zapraszamy do galerii Awangarda BWA Wrocław na pokaz wizualno-muzycznego duetu Pukocz&Sikorski z zespołem BigRip. 

Duet Wojciech Pukocz & Michał Sikorski istnieje od 2007 roku. Artyści debiutowali pokazem pt. Hagada, który miał swoją premierę w galerii Awangarda BWA Wrocław we Wrocławiu. Wspólnie zrealizowali kilkanaście filmów i live actów w kraju i za granicą. Ich pokazy charakteryzują się hipnotyczną transowością, a wplatane narracyjne wątki, przenikają tkankę obrazu, która wraz z muzyką tworzy jednorodną całość. Występowali na festiwalach sztuki, w przestrzeniach galerii, w industrialnych opuszczonych wnętrzach, organizowali pokazy plenerowe. Wojciech Pukocz zajmuje się warstwą wizualną, Michał Sikorski muzyką, choć kilkukrotnie role się odwracały lub przenikały w innych proporcjach. Już od kilku lat artyści eksperymentują, zapraszając gości, muzyków. Łączą odważnie elektronikę z brzmieniami akustycznymi, często wykraczając poza obszar muzycznych granic.

Pokaz All about…vol. II jest drugą częścią pokazu. Pierwsza miała miejsce w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w czerwcu 2018 roku. Wystąpili wówczas z zespołem BigRip, którego założycielem i członkiem jest Michał Sikorski. Podczas koncertu do grupy dołączy nowy muzyk, klarnecista Karol Graczyk.

Wstęp wolny

 


środa, 12.12.2018, godz. 19.00

galeria Awangarda BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32


O artystach:

BigRip istnieje od 2016 roku. Powstał we Wrocławiu. Początkowo w dwu osobowym składzie. Koncerty zespołu są spektaklami (live act), które splatają się z pokazami video, ściśle powiązanymi treścią, rytmem, oraz budowaną dramaturgią długich, transowych utworów. Muzyka BigRip trudna do sklasyfikowania, wymyka się ocenie w kategoriach muzycznych. Elementem wiążącym całość jest niewątpliwie skład osobowy zespołu, który wywodzi się z różnych światów muzycznych, oraz związanych ze sztukami wizualnymi. Eklektyzm, odważne łączenie elektroniki z improwizacjami na instrumentach akustycznych, oraz czerpanie z muzyki współczesnej i eksperymentalnej, powoduje, że BigRip jest wciąż poszukujący w przestrzeni muzycznej, otwarty na zmiany, wyrafinowany brzmieniowo. W 2018 wydali płytę pt. QSo.

Wojciech Pukocz – wideo. Urodzony w 1970 roku w Mikołowie, malarz, rysownik, autor instalacji i filmów, tworzy spektakle multimedialne, łączące obraz wideo z muzyką wykonywaną na żywo. Od 2007 roku współpracuje z artystą Michałem Sikorskim. Dyplom z malarstwa uzyskał we wrocławskiej ASP w 1997 roku w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Multimediów, prowadzi Pracownię Mediów Elektronicznych oraz Multimediów. Od 2012 pełni funkcję dziekana Wydziału Malarstwa i Rzeźby macierzystej uczelni. W 2016 roku ponownie wybrany na stanowisko dziekana. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych i ponad stu zbiorowych, a także kuratorem wielu ekspozycji i projektów.

Michał Sikorski – basklarnet, saksofony, elektronika. Absolwent i wykładowca ASP we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, filmem, muzyką, występami live act. Interesuje go dźwięk szeroko rozumiany, oraz wykorzystanie go w sztukach wizualnych. Jest otwarty na łączenie dziedzin sztuki. Gra na klarnecie basowym, saksofonie barytonowym. Od 2007 roku wspólpracuje z artystą Wojciechem Pukaczem, robiąc wspólnie pokazy video z muzyką „na żywo”. Założyciel i członek wrocławskiego zespołu jazzowo-eksperymentalnego BigRip.

Konrad Konieczny – kontrabas. Studia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu rozpoczął zaraz po uzyskaniu tytułu licencjata z fizyki doświadczalnej na Uniwersytecie Wrocławskim, którą ukończył w roku 2016. Współpracował z licznymi orkiestrami w Polsce i nie tylko. Obecnie na stałe związany z wrocławską grupą BigRip.

Paweł Konikiewicz – moog, elektronika. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu im. Karola Lipińskiego na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Od 15 lat zajmuje się czynnie produkcją, kompozycją, aranżacją muzyczną. Od 12 lat producent i realizator w studiu nagrań „Piwnica Pod Baronami” we Wrocławiu. Wykładowca w Szkole Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu. Odpowiedzialny za produkcję, realizację nagrań i autorstwo muzyki do takich albumów jak m.in.: Funky bomb Sir Fink Funk, Morning regrets Rain o’clock, Songs for everyone Slow, Jagizm Jahga. Współprodukował muzykę m.in. Verke Miloopa, EP0.1 Fat Burning Step, QSo BigRip. Jest członkiem zespołów muzycznych: Miloopa, Fat Burning Step, Marlene Johnson, Jahga, Night Out, Zebra, The Riddimzz, The Whiff. Ponadto autor wielu kursów, szkoleń, wykładów i prezentacji dotyczących produkcji muzycznej, wykonawstwa muzycznego, a także współczesnych technik realizacji dźwięku.

Tomasz Wiktor – perkusja. Urodzony w Nowym Sączu. W życiu rozpoczął edukację w szkole muzycznej na perkusji, lecz po krótkim czasie postanowił zostać samoukiem. Ukończył ASP we Wrocławiu. Obecnie zajmuje się głównie malarstwem i wydawaniem dźwięków z instrumentów perkusyjnych.

Karol Graczyk – klarnet. Urodzony we Wrocławiu. Grę na klarnecie studiował na dwóch uczelniach. Studia licencjackie ukończył we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie dr Jarosława Podsiadlika a studia magisterskie w Katowicach u prof. Romana Widawszka. (2018 r.) Wielki pasjonat muzyki jazzowej, w której spełnia się grając na klarnecie. Inspiracją dla niego jest amerykański klarnecista i saksofonista Eddie Daniels, którego uważa za wzór muzyka czującego się dobrze zarówno w muzyce klasycznej i jazzowej.

...