Niezła nuda! – rodzinne ćwiczenia z Mają Brzozowską

sobota, 15.12.2018, godz. 12:00-15:00

galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4


Zapraszamy na rodzinne, twórczo-filozoficzne spotkanie prowadzone przez Maję Brzozowską, w trakcie którego spróbujemy odczarować nudę!

Nudy mogą być na pudy. Albo w czasie deszczu, albo jak mopsy. Na nudę szukamy lekarstwa, jakby była chorobą. Walczymy z nią, jakby była smokiem. Słabe perspektywy na historię z happy endem i nienajlepszy materiał na bohatera. Tym bardziej chyba potrzebna jest pozytywna opowieść o nudzie. Zamiast walczyć z nią, spróbujemy ją oswoić. Zamiast dawać jej do zrozumienia, że nie jest mile widziana, wręczymy jej laurkę. Narysujemy jej portret na żółto i na niebiesko, sporządzimy mapę miejsc, gdzie możemy ją spotkać i zaprojektujemy do niej drogowskazy, spiszemy listę reguł właściwego postępowania z nią. Słowem, sporo się namachamy, żeby nudzie zadośćuczynić.

Spotkanie z nudą będzie miało formę miniwykładu (nuda!) oraz praktycznych ćwiczeń filozoficznych i gimnastycznych, które pozwolą nam zobaczyć nudę w innym świetle, a sobie dać przestrzeń na jej docenienie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.


sobota, 15.12.2018, godz. 12:00-15:00

galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4


Zapisy:

Do udziału zapraszamy zespoły rodzinne – z dziećmi od 4. roku życia. Obowiązują zapisy pod adresem: dizajn@bwa.wroc.pl (w tytule maila prosimy wpisać NIEZŁA NUDA, a w treści podać imiona i nazwiska członków rodziny, wiek dzieci, numer telefonu).


O prowadzącej: 

Maja Brzozowska – socjolożka, tłumaczka, podwójna mama. Na co dzień pracuje jako adiunkt w Zakładzie Badań Kultury Wizualnej i Materialnej Instytutu Socjologii UAM w Poznaniu. Naukowo zajmuje się analizą możliwości, form, obszarów i problemów związanych z dziecięcą partycypacją w życiu publicznym i społecznym, jest entuzjastką dobrze zaprojektowanych placów zabaw, promuje ideę dziecięcego obywatelstwa.
W wolnych chwilach z przyjemnością angażuje się w projekty społeczne i artystyczne, zwłaszcza związane z przestrzeniami zabawy i sprawczości.
Od pięciu lat współtworzy program Wolno Dzieciom w ramach Malta Festival Poznań.

...