NOWE “BIURO” RELEASE PARTY

NOWE “BIURO” RELEASE PARTY
PROMO/ FASHION-PERFORMANCE/ DOOM3K / NOBODY CLUB/ GARDEN PARTY

sobota, 4.08.2018, godz. 17:00 

ogród galerii Awangarda BWA Wrocław

ul. Wita Stwosza 32 

Plan wieczoru
17.00
Start stoisk: pop-up sklep DOOM 3K (Syliwa Rochala i Michał Niechaj i NOBODY CLUB (DWA ZETA)
– Karolina Zajączowska i Sławek Czajkowski)  
18.00
DYSKUSJA - krótko o temacie biura: SZTUKA I ESTETYZACJA (uczestniczą: Beata Bartecka, @Agnieszka Bandura, Anna Mituś, Katarzyna Roj)
19.30
PERFECT DRAG (post binary fashion show) wystąpią: Gąsiu Gośniowski i Bożna
20.00
GARDEN PARTY w scenografii zaprojektowanej przez No studio
21:00 
 

PROMO/ FASHION PERFORMANCE/ DOOM3K / NOBODY CLUB/ GARDEN PARTY

wiz. dzięki uprzejmosci: DOOM3K + Tissue Hunter

 

Nasz organ prasowy „Biuro” dobrnął do 17 wydania. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkową wakacyjną imprezę w specjalnie z tej okazji umeblowanym ogrodzie (projekt aranżacji No studio) i przy oprawie muzycznej Gutka (RAP SZALET).

Bierki, schemat aranżacji dla ogrodu galerii Awangarda BWA Wroclaw, graf. No studio

PLAN WIECZORU

17.00
Pop-up & „wystawka” DOOM 3K (Sylwia Rochala x Michał Niechaj) + stoisko NOBODY CLUB (DWA ZETA
– Karolina Zajączkowska i Sławek Czajkowski)
18.00
DYSKUSJA – krótko o temacie biura: SZTUKA I ESTETYZACJA (uczestniczą: Beata Bartecka, Agnieszka Bandura, Anna Mituś, Katarzyna Roj)
19.30
PERFECT DRAG (post binary fashion show) Gąsiu i Bożna Wydrowska- nowa kolekcja + kolaboracja z Tissue Hunter
20.00
GARDEN PARTY w scenografii zaprojektowanej przez No studio
21:00
Zagra Mazut (Paweł Starzec i Michał Turowski)

Biuro # 17

Przeciw estetyzacji (innowacja w sztuce)

Tym razem nasz okładkowy temat sięga po pewniki – czy w sztuce aktualny jest ciągle model awangardowy? A może króliczek permanentnej transgresji, sprawiającej że sztuka jest “raz tym a razowym” zgubił już pogoń na dobre? Przyjrzymy się zagadnieniu, które jeszcze w XX w. było fetyszem sztuki współczesnej. Awangarda i historia sztuki, wyniosły innowację i oryginalność na samo czoło kryteriów wartości w sztuce. Kres pochodowi nowoczesności położyły dopiero dyskursy krytyczne, których apogeum przypadło na lata 80. ubiegłego wieku. Do konkurencji dołączyła wówczas autentyczność. Czy jednak nowość i oryginalność straciły na ważności jako kryteria oceny dzieł sztuki? W XX i XXI wieku sporo zmieniło się w sztuce. Od zakwestionowania oryginalności przez myśl postmodernistyczną , poprzez przezwyciężenie paradygmatów krytycznych do neoliberalnej depresji. Czego spodziewać możemy się po nowych strategiach sztuki? Relacje świata sztuki z rynkiem skomplikowały sytuację twórców. Nowość musi przecierać sobie drogę do odbiorców korzystając z rozmaitych narzędzi, często instytucjonalnych, takich jak krytyka, komunikacja, promocja, które często, by być skuteczne, upodobniają to co prezentują,  do tego co już znamy i lubimy. Artyści, szczególnie młodzi, nie chcą być nieskutecznymi kontestatorami (nieestetycznymi frajerami). Utrata siły przez sztukę i humanistykę sprawiła, że nowy punk żywi się marketingiem, wystawy planuje się jak kampanie wiralowe, wzięci artyści zakładają agencje albo działają jak agencje PR-owe (DIS magazine). Cieszą się fake newsami i destabilizują system przejmując k anały wirtualnej rzeczywistości przec zuwając, że inna nie istnieje. Manipulują, uwodzą, symulują. Innymi słowy, to numer o tym, jak w świecie “projektów” odróżnić sztukę współczesną i czym/czy ta próbuje odróżniać się od modnego lajfstajlu?

AUTORZY NUMERU

Agnieszka Bandura, Beata Bartecka, Cyber Kids on Real (Dominik Cymer, Kasia Lorenz), DOOM 3K (Michał Niechaj Sylwia Rochala), Dwa Zeta (Sławek Czajkowski, Karolina Zajączkowska), Marek Krajewski, Małpeczki (Maria Kozłowska, Maria Toboła), Anka Mituś, Muzealne Biuro Wycieczkowe (Tomek Pawłowski, Rafał Żarski), Dominik Podsiadły, Katarzyna Roj, Aleskandra Wałaszek, Karolina Wycisk, Magda Zamorska

Projekt okładki: Cyber Kids on Real
Projekt graficzny numeru: Maciek Lizak
...