100 FLAG na stulecie uzyskania praw wyborczych przez Polki

4.04–10.05.2019
weekend otwarcia: 4–6.04.2019

witryny galerii Awangarda BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32


 Zapraszamy na wystawę przygotowaną przez studentów Katedry Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, którą będzie można oglądać w witrynach galerii Awangarda BWA Wrocław.

100 FLAG na stulecie uzyskania praw wyborczych przez Polki to odsłona projektu będącego inicjatywą oddolnego ruchu społeczno-artystycznego. Uczestnicy wydarzenia zareagowali na zaproszenie do wykonania własnej flagi, zaś kulminacyjnym momentem tego przedsięwzięcia był Marsz 100 Flag, który odbył się w Warszawie w listopadzie 2018 roku. Powstałe obiekty zostały zakomponowane i przedstawione w formie ekspozycji w warszawskim Biurze Wystaw.

Wrocławska edycja projektu jest jego ewolucją. Wystawa skonstruowana przez studentów Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP nabiera nowych znaczeń i kontekstów, powiększana jest o kolejne elementy, prowokuje do nowych dyskusji, wydarzeń performatywnych, akcji społeczno-artystycznych w zależności od miejsca i nowych grup aktywnych twórców-odbiorców.

Projekt 100 Flag będzie można oglądać z ulicy Wita Stwosza w witrynach galerii Awangarda, której przestrzeń wystawiennicza od lutego 2019 jest nieczynna.

Wydarzenia towarzyszące (szczegółowe informacje tutaj)

czwartek, 4.04.2019, godz. 18.00
Wernisaż projektu
przy witrynach galerii Awangarda

piątek, 5.04.2019, godz. 11.00–15.00
Panel dyskusyjny 100 FLAG
Akademia Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21 (IV piętro, sala 410)

sobota, 6.04.2019, godz. 10.00–16.00
Warsztaty flagowe
Akademia Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21 (IV piętro, sala 409)
liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: a.czerniak@bwa.wroc.pl

czwartek, 18.04.2019, godz. 15.00–17.00
Kolektywnie do chrzanu – performans
Park Stanisława Tołpy we Wrocławiu


uczestniczki i uczestnicy: Bruno Althamer, Justyna Apolinarzak, Agata Araszkiewicz, Yuliia Bashmat, Martyna Beskiewicz, Magda Bielesz, Julia Bistuła, Katka Blajchert, Ewa Bloom Kwiatkowska, Dominika Bogdan, Katarzyna Bratkowska, Karolina Breguła i robotnice chińskie, Darya Buben, Angelika Ciach, Izabela Chamczyk, Dorota Chilińska, Wojciech Chrubasik, Anna Chudzik-Pawlik, Tomasz Chwiałkowski, Ewa Ciepielewska, Adelina Cimochowicz, Aleksandra Cybulska, Iwona Demko, Marta Deskur, Kati Dobrogo, Jola Domagała, Anna Domańska, Monika Drożyńska, Olga Dziubak, ERNA WOLF Kolektiv, Fero, FRAKCJA [Grupa Artystek z Łodzi], Karolina Freino, Galeria Próżnia w Szczecinie, Magdalena Gaładyk, Stefania Gazda, Julia Golachowska, Gosia Golińska, Katarzyna Górna, Jana Górska, Aleksandra Grabarz, Diana Grabowska, Joanna Graniczkowska, Grupa nad Wisłą, Olga Grybowicz, Barbara Gryka, Gosia Grzegorek, Marta Grzegorek, Piotr Grzegorek, Bożena Grzyb-Jarodzka, Maciej Harland, Zuzanna Hertzberg, Marta Horlitz, Elżbieta Jabłońska, Zuzanna Janin, Łucja Januszko, Paweł Jarodzki, Edka Jarząb, Barbara Kaczorowska, Joanna Kalinowska, Kasia Kalinowska, Katarzyna Kalinowska, Filip Kalkowski, Anna Kalwajtys, Krystian Kamiński, Mirosław Klimkiewicz, Kobiety z Puszczy, Zofia Kofta, Zuzanna Kofta, Jagoda Kolanus, Oskar Kolbert, Piotr Kopik, Agata Korba, Ola Korbańska, Kuba Korczak, Jerzy Kosałka, Marta Kossakowska,Wojtek Kostrzewa, Stanisław Kotwicki, Wojciech Kotwicki, Mateusz Kowalczyk, Gabriela Kowaliczek, Piotr C. Kowalski, Grzegorz Kozera, Ola Kozioł, Joanna Kozłowska, Anna Krenz, Sebastian Krok, Anna Królikiewicz, Karolina Kubik, Jędrzej Kucznerowicz, Jana Kuczynska, Jagoda Kwiatkowska, Przemysław Kwiek, Ewa Latkowska-Żychska, Legia Rugby Sekcja Kobiet, Leśna Partyzantka, Anka Leśniak, Katarzyna Lewandowska, Suavas Levy, Piotruś Leziak, Emilia Lipa, Justyna Los, Lustych, Blanka Łątka, Magda Łuczyn, Izabela Maciejewska, Marta Madejska, Filip Madejski, Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk [Ja, Kosmos], Dominika Majewska, Aleksandra Majzel, Monika Mamzeta, Aurelia Mandziuk, Małgorzata Markiewicz, Józef Markiewicz, Mateusz Matysek, Międzywydziałowe Koło Naukowe FAK [Feministyczna Akcja Kreatywna] / ASP w Gdańsku, Danka Milewska, Martyna Miller, Anna Michniewicz, Marzena Mirewicz-Czumaczenko, Paulina Mirowska, Marta Mojnowska, MY PAS (przyszli adepci sztuki), Ivo Nikić, Tomasz Opania, Anna Orbaczewska, Witek Orski, Emilia Orzechowska, Patrycja Orzechowska, Marta Ostajewska, Wiktoria Owczarek, Anna Pacholik, Aleksandra Parol, Laura Pawela, Joanna Pawlik, Anka Pelc z córką Michaliną, Aga Pindera, Monika Pitera, Joanna Plis, Dorota Podlaska, Aleka Polis, Yola Ponton, Dorota Przygucka, Joanna Rajkowska z córką Różą, Anna Rajzer, Teresa Ewa Redmer, Grażyna Rigall, Alicja Rogalska, Barbara Romanowska, Sonia Roszkowska, Dominik Róg, Marcin Rupiewicz, , Joanna Rusinek, Aleksandra Sadulska, Anna Sałata, Jadwiga Sawicka, Anna Shimomura, Ida Sielska, Siostry Rzeki, Stowarzyszenie Sistrum – Przestrzeń Kultury Lesbijskiej, Aleksandra Ska, Sofiia Skrypnikova, Małgorzata Skuza, Marta Skuza, Marta Sobala, Michalina Staniszewska, Jacx Badder Staniszewski / R.O.A.D., Magda Staroszczyk, Samuel Stevens, Oskar Soltyk, Pomme Soltyk, Monika Stolarska, Joanna Suchecka, Kacper Szalecki, Emilia Szostak, Aga Szreder, Marta Szulc, Kamila Szejnoch, Agata Sztorc, Iwona Teodorczuk-Możdżyńska, Grzegorz Tomczewski, Milena Tomkiewicz, Toruńskie Dziewuchy, Dorota Trysła, Katarzyna Tykałowska, Dorota Walentynowicz, Aleksandra Wałaszek, Olga Wałkowska, Monika Waraxa, Warszawski Strajk Kobiet, Tassa Was, Helena Wasilewska, Monika Weychert-Waluszko, Krzysztof Wiluch, Anna Wilczyńska, Lena Wilemska, Maks Wilemski, Olga Winiarczyk, Natalia Wiśniewska, Ania Witkowska, Olga Wolniak, Kamila Wolszczak, Agnieszka Wołodźko, Lea Wróblewska, Wytwórnia Wykwitex, Polina Vashkevich, Agata Zbylut, Dżesika Zemsta, Marcelina Żaba, Agnieszka Żechowska, Dariusz Żukowski, Rafał Żwirek, Natalia Żychska, Uczennice z II LO w Ostrowie Wielkopolskim wraz z nauczycielką języka polskiego Justyną Żulicką (Julia Binkowska, Wiktoria Bojanowska, Ola Celmer, Paulina Dera, Maja Grzesiak, Wiktoria Jakubowicz, Wiktoria Kałużny, Alicja Kotowska, Klaudia Kowalska, Żaneta Kryjom, Paulina Łacina, Paula Macioszek, Anna Markowska, Marcelina Mrozek, Marcelina Nowicka, Paulina Pilarczyk, Patrycja Ratajczyk, Kinga Smoleń, Julia Stawicka, Zuza Tomalak, Natalia Wlazła, Angelika Zemska), Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 244 W Warszawie (Olek, Kacper, Michał, Kacper, Paulina, Ania, Piotr, Jerzy, Eryk, Gabrysia, Kinga, Natalia, Marek, Jerzy i Marek) i inni.


partnerzy: Katedra Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
projekt logo: Tomasz Chwiałkowski
inicjatorzy projektu: Kolektyw STO FLAG https://www.facebook.com/events/2283544998325585/

...