Artysta obecny. Spotkanie z Kariną Marusińską

Artysta obecny. Spotkanie z Kariną Marusińską
w ramach wystawy Odjazd

środa, 13.03.2019, godz. 18.00

galeria BWA Wrocław Główny 
Antresola na Dworcu PKP Wrocław Główny
ul. Piłsudskiego 105


W ramach wystawy Odjazd zapraszamy na cykl spotkań Artysta obecny – podczas kolejnego spotkania porozmawiamy z Kariną Marusińską oraz obejrzymy film Chcę ci jeszcze powiedzieć, że…

Kto z nas choć raz w życiu nie odczuł żalu, bo nie przekazał ważnego komunikatu bliskiej osobie? Co sprawia, że tego nie robimy i skąd w nas pewność, że jeszcze nadarzy się ku temu okazja? Dlaczego odwlekamy te sytuacje w czasie? Podróż to doskonały moment na rachunek sumienia. Było, minęło – myślimy – zrobię to następnym razem. Czy deklaracje te mają odzwierciedlenie w czynach?

foto: Alicja Kielan

Podczas spotkania zostanie pokazany film Chcę ci jeszcze powiedzieć, że… z 2016, który został zrealizowany w ramach projektu Pociąg do sztuki przez Karinę Marusińską, przy współpracy z Jarosławem Renkowskim i Marcinem Wokanem.

Karina Marusińska – artystka wizualna, związana z II Pracownią Projektowania Ceramiki Użytkowej prof. Mirosława Kocińskiego, w której jest adiunktką. Pracę doktorską obroniła z wyróżnieniem. Zajmuje się również animacją społeczno-artystyczną, współtworzyła grupę projektową Wzorowo (2008-2014). Należy do kolektywu Food Think Tank i grupy performerskiej Łuhuu! Jest wielokrotną stypendystką, min. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Wrocławia oraz laureatką wielu nagród (min. “Talent Trójki” Polskiego Radia, “Warto” Gazety Wyborczej Wrocław, “Make Me!” Łódź Design) oraz rezydentką (Francja, Chiny, Słowacja, Austria, Wielka Brytania) i uczestniczką licznych krajowych i międzynarodowych wystaw, festiwali, sympozjów, plenerów.

patroni medialni wystawy: Radio Wrocław, Radio RAM, Radio Wrocław Kultura


środa, 13.03.2019, godz. 18.00

galeria BWA Wrocław Główny 
Antresola na Dworcu PKP Wrocław Główny
ul. Piłsudskiego 105

 

 

...