Dzień Wolnej Sztuki

Dzień Wolnej Sztuki
w galeriach BWA Wrocław

sobota, 27.04.2019, godz. 12.00–13.00

galeria BWA Wrocław Główny
antresola dworca kolejowego PKP
ul. Piłsudskiego 105

galeria SIC! BWA Wrocław
pl. Kościuszki 9/10

galeria Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a/301 (III piętro)


W tym roku BWA Wrocław ponownie dołącza do dziewiątej, ogólnopolskiej inicjatywy promującej powolne zwiedzanie wystaw – Dnia Wolnej Sztuki.

Podobno zwiedzając muzeum czy galerie sztuki przed każdym dziełem spędzamy średnio 8 sekund. Dzień Wolnej Sztuki to ogólnopolska akcja, która ma na celu edukowanie i szerzenie przekonania, że sztukę można odbierać świadomie, z namysłem i bez przekonań czy kompleksów z powodu braku odpowiedniego przygotowania. W sobotę, 27 kwietnia o godzinie 12.00 zapraszamy do galerii BWA Wrocław Główny, SIC! oraz Studio, w których czekać na Was będą specjalnie przygotowane oprowadzania po pięciu wybranych pracach z aktualnie prezentowanych wystaw.

W Dniu Wolnej Sztuki udział biorą:

Rolf Julius, Lullaby for the Fishes, 1984

Galeria BWA Wrocław Główny, gdzie o godzinie 12.00 odbędzie się oprowadzanie po 5 wybranych pracach prezentowanych na wystawie Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu prowadzone przez Aleksandrę Czerniak, historyczkę sztuki i producentkę w BWA Wrocław oraz opiekunów ekspozycji. Wystawa przybliża zagadnienia związane z dźwiękiem i ruchem w kontekście eksperymentalnych zjawisk artystycznych.

Ben Wright, foto: Alicja Kielan

Galeria SIC! BWA Wrocław, do której zapraszamy o 12.00 na oprowadzanie po wystawie Gatunki inwazyjne Bena Wrighta, podsumowującej rezydencję amerykańskiego biologa i artysty, który posługując się ironią i groteską porusza ważne zagadnienia relacji człowieka ze światem. Spotkanie poprowadzą kuratorka i kierowniczka galerii SIC! Joanna Kobyłt oraz producentka wystawy Iwona Kałuża.

DWA ZETA, Nobody Club, foto: Karolina Zajączkowska

Galeria Studio BWA Wrocław, w której o godzinie 12.00 odbędzie się specjalnie przygotowane przez kuratorkę oprowadzanie po wystawie NOBODY CLUB: Life Hacks duetu DWA ZETA. NOBODY CLUB to fikcyjny klub towarzyski stworzony przez Karolinę Zajączkowską oraz Zbioka Czajkowskiego egalitarny klub dla wszystkich i dla nikogo, dla biednych i biernych. Nie jest jednak miejscem utyskiwania lecz tworzy przestrzeń twórczej wspólnoty.

Zapraszamy do wspólnego, powolnego zwiedzania!

...