I am you, but stronger

I am you but stronger
Barbara Żłobińska, Mariusz Maślanka

25.09-18.12.2020
udostępnienie: 25.09.2020, piątek, godz. 19.00

galeria SIC! BWA Wrocław
pl. Kościuszki 9-10


Pod koniec września w galerii SIC! BWA Wrocław swoje prace zaprezentują Barbara Żłobińska i Mariusz Maślanka, będące tematyczną kontynuacją ich dotychczasowej twórczości.

— Who are you?

— I am you, but stronger.

Barbara Żłobińska i Mariusz Maślanka we wspólnej wystawie zatytułowanej I am you, but stronger zaprezentują prace będące tematyczną kontynuacją ich twórczości. W swoich obiektach i instalacjach badają koncepcję kapitalizmu jako sposobu organizacji szeroko rozumianej natury, w tym natury ludzkiej. Interesują ich systemy socjoekonomiczne oraz funkcja jaką pełnią w mechanizmie globalnej ekologii, przez co ich projekty odzwierciedlają związki między akumulacją kapitału, dziedzictwem cywilizacyjnym i tętnem życia. Koncepcje Żłobińskiej i Maślanki łączą naukę, naturę i duchowość; państwo, plemię i jednostkę; ekonomię, ekologię i etykę; ewolucję, adaptację i mutację. Artyści formułują estetyczną oraz konceptualną definicję cywilizacyjnego przyśpieszenia ostatnich dziesięcioleci. W obecnym projekcie odnoszą się do problematyki ekonomicznego jak i gatunkowego uprzywilejowania.

Kurator: Hubert Kielan

O artystach:
Barbara Żłobińska – artystka wizualna poruszająca się w obszarze sztuki współczesnej. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie obroniła tytuł Magistra Sztuki w 2019 r. prezentując  projekt wchodzący w skład wystawy “Bad Trip II” zrealizowanej w duecie z Mariuszem Maślanką w Galerii Mieszkanie Gepperta we Wrocławiu.

Mariusz Maślanka – artysta wizualny poruszający się w obszarze sztuki współczesnej. Studiował na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a od 2016 na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie obronił tytuł Magistra Sztuki w 2019 r. prezentując projekt pt. “Mimikry” wchodzący w skład wystawy “Bad Trip II” zrealizowanej w duecie z Barbarą Żłobińską w Galerii Mieszkanie Gepperta we Wrocławiu.

Artyści reprezentowali młode pokolenie twórców prezentując swoje prace na zaproszenie kuratorów z Polski i zagranicy. W ciągu ostatnich 5 lat wzięli udział w wystawach: “Connect” w Londynie (2016), “Kunstzug” w Dreźnie (2016), “Zazieleniła się sztuczna trawa” podczas FOCA w Krakowie (2018), dwóch edycjach przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu (2015 i 2018), “Double Tap” podczas Poznań Art Week (2018), “Bad Trip” w Szczecinie (2018), “Dead Snake” w Lipsku (2019), “Quake” w Berlinie (2019) oraz “Zimny Dryf” podczas Warsaw Gallery Weekend (2019). „Jak nie później, to kiedy” (2019), „Królestwo” (2020) w Galerii SIC BWA Wrocław. Nominowani do nagrody Gazety Wyborczej “WARTO 2019” w kategorii Sztuki Wizualne. W tym samym roku nominowani przez trzech niezależnych ekspertów w dziedzinie sztuki współczesnej do udziału w projekcie prezentującym najciekawsze postawy młodego pokolenia twórców pt. “Project Room”, realizowanym przez CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.


Część prac prezentowanych na wystawie została zrealizowana w ramach stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia.
Partnerem wystawy jest Miasto Katowice.

...