Sztuka Przejścia. Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu 2019

Sztuka Przejścia.
Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu 2019

18.10-24.11.2019
wernisaż: 18.10.2019, piątek, godz. 18.00

galeria BWA Wrocław Główny
antresola na Dworcu PKP
ul. Piłsudskiego 105


Po raz szesnasty w BWA Wrocław zostaną pokazane dyplomy absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych ze wszystkich wydziałów i kierunków prowadzonych przez uczelnię.

Prezentacja najlepszych dyplomów młodych twórców to wydarzenie, które odbywa się już od 2004 roku i jest wspólnym działaniem Akademii Sztuk Pięknych i BWA Wrocław. Wystawa w przestrzeni galerii to często pierwsze zetknięcie się studentów z tak dużą instytucją i jej publicznością, zaś dla widzów szansa, by skonfrontować się z myśleniem młodego pokolenia artystów i projektantów. W tym roku po raz pierwszy ekspozycja będzie prezentowana w nowej przestrzeni galerii BWA Wrocław Główny, która działa od początku roku na antresoli dworca PKP.

Podczas wernisażu, który odbędzie się w piątek 18 października, zostanie ogłoszona nagroda dla najlepszego dyplomu, fundowana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Będzie to także otwarcie wystawy jubileuszowej Geppert – Sprawdzam / Bez tytułu, która jest prezentacją najnowszych realizacji laureatów nagrody Grand Prix ze wszystkich edycji Konkursu Gepperta.

Tegoroczną laureatką konkursu na Najlepszy Dyplom 2019 i zarazem zdobywczynią nagrody fundowanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego została Anna Szalwa – absolwentka Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów. Wyróżniona została za pracę pt. „Śmierci nie ma”.

dyplomanci: Ieva Birgele, Joanna Chlebowska, Radosław Fiołek, Janina Kudlaszyk, Ida Kwaśnica, Vinicius Libardoni, Maria Łuc, Urszula Madera, Dominika Pinczak, Jakub Syrkowski, Anna Szalwa, Tomasz Taciak

koordynator wystawy ze strony ASP: Bartosz Radziszewski
scenografia wystawy: Michał Hrisulidis
współpraca: Alicja Klimczak-Dobrzaniecka

organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

...