Oprowadzanie kuratorskie po wystawie DWA ZETA

środa, 10.04.2019
godz. 17.00

galeria
Studio BWA Wrocław

ul. Ruska 46a
III piętro, Wrocław


Zapraszamy do galerii Studio BWA Wrocław na oprowadzanie kuratorskie po wystawie klubu towarzyskiego DWA ZETA założonego przez Karolinę Zajączkowską i Zbioka Czajkowskiego.

NOBODY CLUB powstały z myślą o wszystkich, dla których nie ma nadziei, dla tych zmęczonych odwieczną gonitwą za sukcesem i tych bez perspektyw zawodowych. Ten egalitarny klub jest dla wszystkich i dla nikogo, dla biednych i biernych, dla osób, które zdają sobie sprawę z własnego położenia i gotowe są zrezygnować z wyścigu, akceptując własny status. W najnowszej odsłonie projektu duet Karolina Zajączkowska i Zbiok Czajkowski analizują zagadnienie nowoczesnego podział czasu na czas pracy i czas wolny. NOBODY CLUB proponuje zatem proste i tanie rozwiązania pozwalające się zrelaksować, zadbać o siebie czy zwyczajnie umilić sobie życie w opresyjnej i nieuprzejmej rzeczywistości.

Spotkanie poprowadzi kuratorka wystawy i jednocześnie kierowniczka galerii Studio, Joanna Stembalska.

DWA ZETA to Karolina Zajączkowska oraz Zbiok Czajkowski, duet artystyczny, przestrzeń do eksperymentu, ciało artystyczno-usługowe. Obszar zainteresowań Karoliny leży pomiędzy fotografią, narracją wizualną, politycznością a teorią obrazu. Zbiok to malarz, ilustrator, popularyzator oraz jeden z najbardziej znanych polskich artystów z kręgu street artu. Duet DWA ZETA zajmuje się sztuką na styku, wykorzystując spectrum narzędzi właściwych kulturze popularnej, językowi reklamy czy polityce. Interesuje ich linia frontu między High i Lowbrow, mieszkają w Warszawie, pracują na całym świecie od Nowego Jorku po New Dehli.

 

...