Pokaz filmu Raving Riot. TRZY TO JUŻ TŁUM

Pokaz filmu Raving Riot. TRZY TO JUŻ TŁUM
20. MFF Nowe Horyzonty

5-15.11.2020


Zapraszamy na pokazy filmu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty (5 – 15.11.2020) jako wydarzenie zapowiadające TRZY TO JUŻ TŁUM – wystawę główną OUT OF STH VI: Chłonność przestrzeni w galerii BWA Wrocław Główny (20.11.2020 – 7.02.2021)
W maju 2018 roku w ramach akcji antynarkotykowej policja wtargnęła do dwóch Tbiliskich klubów: Cafe Gallery i Bassiani. Zatrzymano kilkadziesiąt osób, a przed budynkiem dawnego Parlamentu – w miejscu kultowym dla gruzińskiej tradycji protestacyjnej – pod hasłem „Tańczymy razem, walczymy razem” rozpoczął się dwudniowy rejw protestacyjny, zakończony złożoną przez rząd obietnicą liberalizacji prawa narkotykowego. W utrzymanym w duchu gatunku „coming of age” dokumencie Polivanova młodzi, dla których techno jest naturalną częścią życia, a sprzeciw – naturalną reakcją na inwazję władzy w ich niezależność, stają się świadomi tego, że mają polityczną moc zmieniania rzeczywistości. W „Raving Riot” Polivanovowi udaje się uchwycić młodzieńczą energię rejwolucji, wspólnotowy charakter tańca i buntu oraz potrzebę sprawczości. Jego bohaterowie żądają prawa do nocy: „Dzień jest ich, noc jest nasza”.
(Anka Herbut)
Raving Riot, reż. Stepan Polivanov, Rosja/Gruzja, 2019
czas trwania: 61 minut
Reżyseria: Stepan Polivanov
Zdjęcia: Stepan Polivanov, Alexey Elagin
Muzyka: Anushka Chkheidze
Dźwięk: Stanislav Paushev
Producent: Sergey Yahontov, Pavel Karykhalin
Produkcja: Stereotactic
Kierownicy produkcji: Ida Ivanova, Arina noskova, Anna Saruhanova, Anna Saruhanova
Właściciel praw: Stereotactic
Rozpoczęcie sprzedaży biletów 27 października, szczegółowe informacje tutaj

Stepan Polivanov – dwudziestosześcioletni reżyser filmowy i artysta mieszkający w Moskwie. W 2016 roku razem z Romanem Naveskinem wyreżyserował średniometrażowy film „Flipside”, w którym eksplorował świat płyt winylowych w Rosji. Raving Riot to jego pełnometrażowy debiut.
...