Koncert i wernisaż wystawy Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu

wernisaż i koncert: piątek, 12.04.2019, godz. 19.00

galeria BWA Wrocław Główny
antresola na Dworcu PKP
ul. Piłsudskiego 105


Zapraszamy do galerii BWA Wrocław Główny na drugą wystawę w tej nowej przestrzeni. Tym razem przyjrzymy się, jak można postrzegać dźwięk i ruch w kontekście eksperymentalnych zjawisk artystycznych.

Gilbert Schneider, Tobias Wenig, Karolina Pietrzyk, Zang pa phwut 2

Ta ekspozycja to połączenie dwóch praktyk kuratorskich odwołujących się do zagadnień dźwięku i ruchu w kontekście sztuki współczesnej. Pierwsza – przygotowana przez Pawła Szroniaka i związana z tematem percepcji dźwięku – ma wyznaczać rodzaj konceptualnej ramy i zorganizowanego otoczenia. Druga – za którą odpowiadają Magdalena Zamorska i Karolina Wycisk – będzie skupiona na nowym spojrzeniu na zagadnienia współczesnej choreografii i zagości w przestrzeni wystawy, reinterpretując poszczególne wątki w tygodniowym rytmie, odmierzanym wizytami czterech artystek związanych ze sceną ruchu.

foto: Kazimierz Ździebło

Podczas wernisażu Sebastian Buczek zaprezentuje specjalny performans dźwiękowy z wykorzystaniem eksperymentalnych konstrukcji grających i obiektów – część z nich to stałe elementy wystawy, którym zostanie nadana nowa funkcja.

Sebastian Buczek – artysta dźwiękowy i wizualny, performer. Studiował grafikę na ASP w Katowicach, a także film animowany w łódzkiej PWSFTViT.  Konstruuje roboty, nietypowe instrumenty oraz obiekty grające. Od wielu lat eksperymentuje z brzmieniem i metodami zapisu dźwięku. Do tłoczenia i odtwarzania płyt stosuje nieoczywiste materiały i technologie (m.in. PCL, plastik, szkło, wosk). Tworzy wbrew obowiązującym trendom, dążąc do dyskusyjnej jakości nagrań oraz radykalnego ograniczenia funkcjonalności samego nośnika. Założyciel manufaktury wydawniczej Altanova Press (publikował albumy takich artystów jak RSS B0YS, Bartek Kujawski, Łukasz Jastrubczak czy Zorka Wollny).

Więcej o wystawie

artyści: Wojciech Bruszewski, Sebastian Buczek, Matěj Frank, Grupa Budapeszt, Sarah Hennies, Łukasz Jastrubczak, Rolf Julius, Brandon LaBelle, Karolina Pietrzyk, Gilbert Schneider, Kama Sokolnicka, Wandelweiser Komponisten Ensemble, Ryszard Waśko, Tobias Wenig, Christian Wolff, Zorka Wollny, Anna Zaradny, Artur Żmijewski
rezydencje choreograficzne: Anna Nowicka, Aleksandra Osowicz, Magdalena Ptasznik, Agata Siniarska
kuratorzy: Paweł Szroniak, Karolina Wycisk, Magdalena Zamorska


współpraca: estate rolf julius, Fundacja Performat
patronat medialny: The Wire, Glissando, taniecPOLSKA.pl

...