Wszystkie jutra. TIFF Festival 2019

Wszystkie jutra
wystawa w ramach TIFF Festival 2019

4-29.09.2019

galeria Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a, III piętro


Adam Żądlo, Horsepower – Russell The Horse

Zapraszamy na wystawę do galerii Studio BWA Wrocław w ramach TIFF Festival 2019, która zaprezentuje współczesnych fotografów w kontekście literatury fantastycznej.

„Wszystkie jutra” to wystawa gatunkowa – opowiada kuratorka Beata Bartecka – która jest zanurzona w przewidywaniach i fantazjach o tym, co może się zdarzać lub właśnie się wydarza, gdzieś tam na marginesie tego, co widzimy. Ekspozycja będzie refleksją nad różnymi wizjami, które czasami wychodzą setki lat do przodu, innym razem zanurzone są w świecie równoległym, zawsze jednak są zakorzenione w aktualnej rzeczywistości.

Svetlana Mladenovic, from the series La planete sauvage

Na wystawie zobaczymy prace kilku fotografów z Polski i zagranicy, które zostaną odczytywane w kontekście wybranych tekstów literackich z gatunku science-fiction. Będzie to również okazja do zamysłu, na ile fotografia i literatura oddziałuje na siebie, zmieniając swoje pola interpretacji oraz doświadczeń i emocji patrzącego.

artyści: Omar Marques & Natalia Wiernik, Svetlana Mladenovic, Anna Tiessen, Egemen Tuncer, Adam Żądło
kuratorka: Beata Bartecka
współpraca literacka: Małgorzata Wojciechowicz

Wkrótce więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących wystawie.


TIFF Festival po raz pierwszy odbył się w 2011 roku. Powstał we Wrocławiu i od samego początku dedykowany jest fotografii. Powołany po to, by animować i nakręcać życie fotograficzne w mieście i regionie, z roku na rok nabiera siły. TIFF nie oddziałuje tylko na swoje rodzinne miasto, ale wpływa także na całą Polskę, starając się jednocześnie zwiększyć zasięg wydarzenia do rangi międzynarodowej.

www.tiff.wroc.pl

...