Życie wewnętrzne: Brzuch. Scena artystyczna 19. MFF Nowe Horyzonty

Życie wewnętrzne: brzuch
Scena artystyczna 19. MFF Nowe Horyzonty

26.07–17.08.2019
wernisaż: piątek, 26.07.2019, godz. 19.00

godziny otwarcia galerii w trakcie festiwalu: 27.07-04.08, 14.00–22.00

galeria Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a/III piętro
Wrocław


Joanna Rytel, Moms on_fire

Zapraszamy do galerii Studio BWA Wrocław na wystawę w ramach sceny artystycznej 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

Wystawa jest galeryjnym przedłużeniem kinematograficznych poszukiwań, prowadzonych na tegorocznym, 19. MFF Nowe Horyzonty. Ich przedmiotem jest ciało. Filmowcy zajmują się różnymi jego aspektami; my skupimy się na jednym, ale za to kluczowym – mówią kuratorzy wystawy Ewa Szabłowska i Stach Szabłowski. – Tematem wystawy jest cielesność podniesienia do kwadratu, moment, w którym ciało przekracza samo siebie, stan niesamowity, niemożliwy do oswojenia i zarazem błogosławiony; „Życie wewnętrzne: Brzuch” to rzecz o ciąży.

Dorota Kozieradzka, 40 tygodni

Na wystawie skonfrontowane ze sobą zostaną wyobrażenia stworzone na gruncie kina z inwencjami artystów sztuk wizualnych. Ciąża bywa używana jako metafora procesu twórczego. Pragniemy odświeżyć tę oklepaną przenośnię, traktując galerię jak symboliczną macicę, w której rodzi się dyskurs zbudowany z krwi, łez, wód płodowych, biopolityki, fizjologii i mistyki, medycyny, astrologii i kosmogonii, odwiecznych archetypów i aktualnych sporów, patriarchatu i feminizmu, horrorów i cudów życia wewnętrznego – dodają kuratorzy.

artyści: Mania Akbari / Douglas White, Oskar Dawicki, Monika Drożyńska, Magda Hueckel, Dorota Kozieradzka, Norman Leto, Anna Odell, Witek Orski, Tabita Rezaire, Joanna Rytel, Ogólnopolski Strajk Kobiet

kuratorzy: Ewa Szabłowska, Stach Szabłowski
współpraca kuratorska: Joanna Stembalska
przestrzeń wystawy: Fabien Lédé

patronat medialny wystawy: Magazyn Wysokie Obcasy


Anna Odell, Artist Dream of A Baby

Program wydarzeń

piątek, 26.07.2019, godz. 19.00
Wernisaż wystawy

27.07–2.08, codziennie godz. 18.00
Oprowadzanie po wystawie

środa, 31.07, godz. 15.00-18.00
In Silence
Gościnny performans Izy Chlewińskiej


Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty powstał w 2001 roku jako miejsce służące prezentacji, mało obecnego wówczas w Polsce, odważnego kina artystycznego, szukającego nowych form wyrazu, wykraczającego daleko poza granice konwencjonalnego filmu.

Więcej o tegorocznej edycji

...