Deklaracja dostępności
BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej bwa.wroc.pl.
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością serwisu internetowego prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Magdalena Weber, dostepnosc@bwa.wroc.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 883 362 751. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Procedura
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Informacje dla niesłyszących
Informacje dla wszystkich zainteresowanych bezpłatną pomocą tłumacza języka migowego znajdują się na stronie Tłumacz języka migowego.
Dostępność architektoniczna
Informacje na temat dostępności architektonicznej budynków ze wskazaniem możliwych utrudnień w dostępie i korzystaniu dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej BWA Wrocław.
Aspekty techniczne dotyczące dostępności serwisu
- Kontrast kolorystyczny elementów przekazujących treści ma stosunek jasności tekstu do tła co najmniej na poziomie 4,5:1. Oprócz tego serwis posiada przełącznik do trybu ciemnego – zarówno bezpośrednio z poziomu serwisu, jak i z poziomu systemów operacyjnych oferujących taką możliwość.
- Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą tabulatora (klawisz Tab). Każdy element nawigacji ma wyraźne obramowanie na aktywnym elemencie strony, a nawigacja jest logiczna. Pułapki klawiaturowe – wykluczone.
- W serwisie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi, systemami operacyjnymi lub aplikacjami użytkowników.
- Serwis nie posiada żadnych nakładek bądź wtyczek „zwiększających dostępność”, które mogłyby wchodzić w konflikt z ustawieniami preferencji użytkowników w systemach operacyjnych lub przeglądarkach z których korzystają.
- Możliwość pominięcia powtarzających się elementów – zagwarantowana.
- Powrót z poziomu stopki do początku strony za pomocą klawiatury – zagwarantowany.
- Linki otwierają się w tym samym oknie lub zakładce przeglądarki. Linki prowadzące do serwisów zewnętrznych otwierają się w osobnym oknie lub zakładce, ale zawierają informującą o tym etykietę oraz ikonę linku zewnętrznego.
- Zdjęcia i grafiki w serwisie mają zwięzłe opisy alternatywne, aby ich treść była dostępna dla osób korzystających z technologii asystujących. Grafiki czysto dekoracyjne posiadają „pusty atrybut ALT”.
- Serwis da się powiększyć standardowymi narzędziami przeglądarki co najmniej o 400% bez gubienia treści i pojawiania się poziomego paska przewijania ekranu.
- Serwis jest dostępny także bez wsparcia JavaScript.
- Serwis wzbogacony jest o drobne animacje, ale daje użytkownikowi pełną kontrolę nad włączeniem i wyłączeniem animacji z poziomu systemów operacyjnych oferujących taką możliwość.
- Serwis umożliwia kopiowanie linków do fragmentów treści opatrzonych nagłówkami.
Pomoc w nawigacji
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z nawigacją zalecamy kombinację klawiszy:
- Ponowne załadowanie zawartości strony Ctrl/Cmd + F5 lub Ctrl/Cmd + R lub Ctrl/Cmd + Shift + R
Serwis jest dostosowany do obsługi zarówno myszką jak i samą klawiaturą za pomocą klawiszy:
- Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia Tab
- Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia Shift + Tab
- Wykonanie domyślnej akcji poprzez wciśnięcie przycisku Enter/Return lub Spacja
Pomocne skróty klawiaturowe
Standardowe skróty klawiaturowe dostępne w obrębie serwisu:
- Powiększenie rozmiaru elementów strony Ctrl/Cmd + +
- Pomniejszenie rozmiaru elementów strony Ctrl/Cmd + -
- Przywrócenie domyślnego rozmiaru elementów strony Ctrl/Cmd + 0
- Nawigowanie do stron wg historii przeglądania Alt + < lub >
Zrozumiałość i czytelność treści
Staramy się, aby nasze treści były zrozumiałe, a sposób ich prezentowania wpływał na lepszą czytelność materiałów i pomagał w odbiorze informacji. Długie teksty dzielimy na akapity, stosujemy wyróżnienia, listy wypunktowane. Cytaty i ważne informacje są odpowiednio wyróżnione.
Zapewnienie dostępności serwisów to proces
Staramy się zapewniać dostępność naszego serwisu na bieżąco, jeżeli jednak znajdą Państwo błędy, mają uwagi lub chcą nam pomóc go usprawnić, prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym: dostepnosc@bwa.wroc.pl.