Wydarzenie było
Ogłoszona przez Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen jesienią 2020 roku i uruchomiona wiosną 2021 roku inicjatywa Nowego Europejskiego Bauhausu wciąż nie jest w pełni zdefiniowana. Ale dzieje się w jej ramach bardzo wiele różnorodnych działań zmierzających do tego, aby świat i nasze działania w nim w zrównoważony sposób uwzględniały potrzeby środowiska naturalnego, żyjących w nim społeczności oraz uwarunkowania ekonomiczne; żeby brane były pod uwagę potrzeby wszystkich ludzi i grup społecznych, a zaproponowana w ramach Europejskiego Zielonego Ładu transformacja społeczna nie była kolejną, na której stracą słabsi, a zyskają silniejsi, lecz by była brana pod uwagę jakość tego, jak codzienne doświadczamy świata. Trwa ocena drugiej edycji Nagród Nowego Europejskiego Bauhausu. Niedawno zostały wybrane projekty pilotażowe. Ruszają programy dotyczące miejsc edukacji, społecznego kształtowania przestrzeni publicznych, wspierania aktywności społecznych, a także monitorowania tego, w jakim stopniu procedury obowiązujące w budownictwie umożliwiają, a w jakim utrudniają wprowadzanie w życie idei Nowego Europejskiego Bauhausu.
Od roku różne organizacje posiadają status oficjalnych partnerów Nowego Europejskiego Bauhausu. Przedstawiciele większości tych, które działają na terenie Polski, spotkają się we Wrocławiu, aby wziąć udział w konferencji, poznać się na żywo, wymienić doświadczeniami, przemyśleniami i wspólnie zastanowić się nad przyszłością działań w ramach inicjatywy Nowego Europejskiego Bauhausu. W efekcie ich rozmów w poniedziałek 30 maja w godz. 18:30-20:00 w Domu Europy, siedzibie Biura Parlamentu Europejskiego i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu, przy ul. Widok 10 we Wrocławiu odbędzie się otwarta dyskusja Z Widokiem na Nowy Europejski Bauhaus #2, którą poprowadzi Hanna Schudy. Podczas rozmowy przybyli do Wrocławia przedstawiciele polskich organizacji partnerskich Nowego Europejskiego Bauhausu porozmawiają z wszystkimi zainteresowanymi o swoich działaniach w ramach tej inicjatywy, o dotychczasowych doświadczeniach, perspektywach na przyszłość, a także otworzą się na refleksje, przemyślenia i pytania przybyłych osób.
Organizatorzy: Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej.
Spotkanie będzie tłumaczone na PJM (polski język migowy).
Korzystając z tego serwisu, akceptujesz nasze pliki cookie i zgadzasz się z naszą polityką prywatności, w tym polityką plików cookie.