BIURO nr 18. Krytyka artystyczna i po krytyce

Zapraszamy na premierę nowego numeru magazynu BIURO, wydawanego przez BWA Wrocław, który poświęcony jest krytyce artystycznej.

W najnowszym wydaniu BIURA zastanawiamy się, co się dzieje z krytyką artystyczną? Komu i czemu ona służy, do czego jest potrzebna? Kto ją uprawia, a kto czyta? Czy straciła krytyczne ostrze i zaprzedała się instytucjom sztuki? A może, wykorzystując do rozpowszechnienia media elektroniczne, przeżywa swoją drugą młodość? Redaktorka numeru Magdalena Ujma wraz z autorami i autorkami tego wydania, jako aktywni uczestnicy i praktycy kultury i sztuki, przyglądają się dzisiejszej krytyce artystycznej. Patrzą na nią przez swoje diagnozy, panel dyskusyjny i glosy w debacie. Komentarze wizualne na stronach magazynu dostarczą niezbędnego dystansu do zamieszczonych wypowiedzi, wprowadzając krytykę krytyki. Z kolei ABC przybliży zarys typologii świata krytycznego, wprowadzając rzadko poruszany wątek teorii krytyki artystycznej.

Link do elektronicznego wydania znajdziecie tutaj.

autorzy: Jakub Banasiak, Anna Batko, Romuald Demidenko, Zofia Krawiec, Dorota Monkiewicz, Katarzyna Oczkowska, Karolina Plinta, Zofia Reznik, Els Roelandt, Aneta Szyłak, Wojciech Szymański, Magdalena Ujma

redaktorka numeru: Magdalena Ujma
redaktorka naczelna: Anna Mituś
projekt graficzny: Karolina Pietrzyk, Tobias Wenig

BIURO – magazyn o sztuce, kulturze wizualnej i dizajnie – istnieje od 2008 r. Stanowi poszerzenie programu galerii BWA Wrocław, odsłaniając szwy galeryjnych przedsięwzięć. Numery mają charakter tematyczny, a wygląd magazynu zmienia się z numeru na numer. Biuro działa jak galeria, zapraszając artystów i zamawiając nowe prace.
https://issuu.com/biuro

 

...