Scena Letnia Teatru Po Kolei
Scena Letnia Teatru Po Kolei to seria spektakli na pograniczu performansu, muzyki i sztuk plastycznych, realizowanych na podstawie autorskich sztuk teatralnych Tomasza Mana. Aktorzy Kamilla Baar, Zdzisław Wardejn i Andrzej Chyra wystąpią w trzech monodramach w zabytkowej Sali Sesyjnej dworca PKP Wrocław Główny. Bilety dostępne w sklepie internetowym.
Sztuki teatralne w reżyserii Tomasza Mana będą próbą przełożenia tradycyjnej formy teatru radiowego, zwanego teatrem wyobraźni na żywy plan. Dźwięk realizowany będzie na scenie przez aktorów i muzyków za pomocą instalacji muzycznych i dźwiękowych przygotowanych przez Pawła Romańczuka, twórcy Małych instrumentów.
8.08 (czwartek), 9.08 (piątek) g. 17.30
„MIŁOŚCI”, występuje: Kamilla Baar
BILETY
Historia dziewczyny, która „żyje miłością”. Karmi się tym uczuciem i staje się ono jej uzależnieniem. Czeka na swojego ukochanego i jest gotowa zrobić wszystko, żeby byli razem.
18.08 (niedziela), 19.08 (poniedziałek) g. 17.30
„NIECZYSTOŚĆ”, występuje: Zdzisław Wardejn
Historia mężczyzny, który po wyjściu z więzienia na wolność stara się wytłumaczyć, co spowodowało, że popełnił przestępstwo, za które będzie napiętnowany do końca życia. W roli mężczyzny – legendarny aktor Zdzisław Wardejn.
23.08 (piątek), 24.08 (sobota) g. 17.30
„BŁĘKITNE OCZY PEŁNE MIŁOŚCI”, występuje: Andrzej Chyra
Historia opowiada o ojcu, który ucieka z bombardowanego miasta ze swoją córką. Musi dotrzeć do ukochanej żony, która czeka na niego na granicy. Jednak w chaosie panującym na dworcu córeczka znika w tłumie uciekających ludzi. Ojciec szuka dziewczynki po rozstrzelanym mieście.
W rolę ojca wciela się wybitny aktor Andrzej Chyra, znany z ról filmowych i teatralnych.
Przed spektaklami, o godzinie 17:30-18:00 odbędzie się specjalne oprowadzanie po aktualnej wystawie Olbrzymki w galerii BWA Wrocław Główny.
ANDRZEJ CHYRA – aktor teatralny i filmowy, a także reżyser. Współpracował z najwybitniejszymi twórcami, m.in. z: Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Krauze, Krzysztofem Zanussim, Feliksem Falkiem, Markiem Koterskim, Juliuszem Machulskim, Łukaszem Barczykiem, Jackiem Borcuchem, Konradem Niewolskim czy Małgorzatą Szumowską. Wciąż szuka nowych wyzwań, wybiera nieoczywiste projekty. Realizuje się zarówno w dużych, często międzynarodowych produkcjach, ale także w niezależnych projektach artystycznych. W teatrze występował w spektaklach m.in. Jerzego Grzegorzewskiego, Agnieszki Glińskiej i Grzegorza Jarzyny. W 2001 roku zagrał Dionizosa w Bachantkach Eurypidesa w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Od tamtej pory stale występuje w teatrze Krzysztofa Warlikowskiego.
KAMILLA BAAR – jedna z najbardziej wyrazistych polskich aktorek filmowych i teatralnych. Laureatka Złotej Kaczki i Telekamery. Ukończyła warszawską Akademie Teatralną. Na dużym ekranie zadebiutowała znakomitą rolą Magdy w „Vinci” Juliusza Machulskiego. Jednocześnie trafiła na deski Teatru Narodowego, gdzie można oglądać ją do dziś. Kolejne wyzwania, kolejne sukcesy i nagrody. Na małym chętnie się pojawiała i to z powodzeniem – jej kreacje szybko zawładnęły masową wyobraźnią (Telekamera za rolę Hany w serialu „Na dobre i na złe”). To aktorka, która na długo zapada w pamięć i z każdą rola jesteśmy jej coraz bardziej ciekawi.
ZDZISŁAW WARDEJN – aktor filmowy i teatralny oraz reżyser teatralny. Znany przede wszystkim z ról komediowych u Barei, Zatorskiego i Załuskiego. Uznany twórca Teatru Telewizji. W 1961 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a w 1973 roku – na Wydziale Reżyserskim tej samej uczelni. Zadebiutował na dużym ekranie jako członek kontroli radiolokacyjnej na lotnisku w filmie Przeciwko Bogom Huberta Drapelli, natomiast debiut teatralny miał miejsce w 1961 roku w sztuce Rekonstrukcja poety na podstawie publikacji Zbigniewa Herberta w reżyserii Jowity Pieńkiewicz. Występował na scenach Zielonej Góry – Teatr Lubuski w latach 1961-1963, Poznania – Teatr Polski w latach 1963-1967 i Krakowa – Teatr Rozmaitości w latach 1967-1968. Od 1968 roku występuje w teatrach warszawskich: Narodowym (1968-82), Ochoty (1983-84), Nowym (1984-93). Od 1993 aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie. W październiku 2010 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Scena Letnia Teatru Po Kolei
spektakle teatralne na Dworcu Głównym we Wrocławiu
- tekst i reżyseria: Tomasz Man
- aktorzy, aktorki: Kamilla Baar, Zdzisław Wardejn, Andrzej Chyra
- muzyka: Paweł Romańczuk, Tomasz Man
- scenografia: Anetta Piekarska – Man
Projekt sfinansowany przez Wydział Kultury Miasta Wrocław
Współorganizatorzy: BWA Wrocław, PKP S.A.