Wydarzenie było
W związku z tymczasowym udostępnieniem galerii BWA Wrocław Główny jako punktu noclegowego dla osób uchodźczych z Ukrainy, wystawy i wydarzenia w galerii BWA Wrocław Główny są odwołane.
“Towarzystwo Rzeczy Poruszonych” – czyli tymczasowa wspólnota osób zainteresowanych biografią przedmiotów oraz ich relacji z ludźmi – zajmie się “zbadaniem” oraz “uruchomieniem” historii wpisanych w archiwum obiektów składających się na instalację Yaelle Vishnitzky-Levi.
Poprzez wykorzystanie metod wywiedzionych ze sztuki i nauk społecznych, uczestnicy będą mieli okazję zaangażować swój wielozmysłowy aparat poznawczy i ćwiczyć się we wrażliwym słuchaniu i przekazywaniu opowieści o splecionych ze sobą – choćby tylko na moment – dynamicznych losach ludzi i przedmiotów.
W ramach warsztatu zadaniem 10-osobowej grupy będzie zebranie najważniejszych informacji na temat wybranego (z zasobu instalacji) przedmiotu.
Podczas dwugodzinnego badania terenowego (w przestrzeni miasta, w oparciu o przygotowane przez nas narzędzia), uczestnicy będą zbierać i równocześnie przekazywać dalej zebrane historie o relacjach ludzi i przedmiotów. Tak, by cały czas pozostawały one “w ruchu”. W końcu opowieści żyją tylko wtedy, jeśli słyszą o nich kolejne osoby.
W ostatniej części warsztatu zajmiemy się syntezą zebranych informacji i w oparciu o nie oraz wspólną dyskusję przygotujemy wizualną notatkę – artefakt, który pozostanie po spotkaniu “Towarzystwa Rzeczy Poruszonych” w przestrzeni wystawy.
Paulina Brelińska-Garsztka, Zofia Małkowicz i Zofia Reznik to interdyscyplinarny kolektyw badawczo-twórczy założony w 2019 roku pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem przez Paulinę Brelińską, Zofię Małkowicz-Daszkowską i Zofię Reznik. Zajmujemy się różnymi wymiarami badań artystycznych. Zgłębiamy pojęcia, metodologie i praktyki, zadajemy pytania i szukamy nowych przestrzeni spotkań pomiędzy sztuką, nauką a humanistyką.
Korzystając z tego serwisu, akceptujesz nasze pliki cookie i zgadzasz się z naszą polityką prywatności, w tym polityką plików cookie.