Praktyki Twórcze. Cykl szkoleń i konsultacji wraz z mentoringiem dla osób twórczych z Wrocławia i Dolnego Śląska
Jako dumny partner projektu, zapraszamy artystów i artystki aktywnych w obszarze sztuk wizualnych do zapisów na cykl webinarów pt. Praktyki Twórcze. Organizatorem szkoleń jest Wrocławski Instytut Kultury.
Z końcem października rozpoczynamy kilkutygodniowy cykl edukacyjnych spotkań online, dzięki którym osoby aktywne w polu sztuk wizualnych dowiedzą się więcej o świadomym kierowaniu swoją marką, karierą, inicjowanymi współpracami, realizowanymi aktywnościami oraz podejmowanymi zobowiązaniami. Start zapisów na cały cykl lub poszczególne spotkania już 21 października!
W „Praktykach Twórczych” skupimy się na wymianie wiedzy i doświadczeń, którymi podzieli się dziesięcioro osób od lat aktywnych w lokalnym (ale nie tylko) środowisku sztuk wizualnych! Cały cykl obejmuje sześć tematycznych webinarów , zaplanowanych między 30 października a 19 listopada. Równolegle, zaproszony specjalista i specjalistki, przeprowadzą 10 dyżurów mentoringowych, na które będą mogły zapisać się osoby biorące udział w webinarach. Będzie to świetna okazja, by w eksperckim gronie omówić swoje pomysły, dylematy lub skonsultować strategię rozwoju kariery. W grudniu natomiast zaprosimy osoby twórcze z Wrocławia i Dolnego Śląska do Barbary – siedziby Wrocławskiego Instytutu Kultury – w której przez dwa dni bedą mogły skonsultować swoje portfolio (nowe media, malarstwo, fotografia, grafika, wzornictwo), a także porozmawiać o równie ważnych, decydujących dla kształtowania swojej ścieżki twórczej kwestiach, takich jak nawiązywanie partnerstw, wizerunek i marka, finanse czy produkcja.
Celem cyklu spotkań jest profesjonalizacja osób twórczych i zwiększanie ich kompetencji pozwalających na sprawne poruszanie się w środowisku kultury – zarówno wśród podmiotów publicznych, organizacji sektora kreatywnego, jak i jednostek prywatnych i tych działających na rynku sztuki.
Dla kogo są „Praktyki Twórcze”?
Do udziału zapraszamy wszystkie osoby twórcze aktywne w obszarze sztuk wizualnych – malarstwa, rzeźby, szkła i ceramiki, nowych mediów, działań przestrzennych, fotografii, wideo, performansu, grafiki czy wzornictwa. Jeżeli dopiero startujecie ze swoją twórczością, chcecie zmodyfikować swoją ścieżkę rozwoju czy zmienić medium – ten cykl spotkań jest dla Was! Zależy nam na edukacji, inspirującej wymianie doświadczeń i czerpaniu z różnorodnych praktyk w oparciu o narzędzia do skutecznego działania w interesującym Was obszarze sztuki.
Projekt zaczynamy od webinarów. Jakie tematy na nich poruszymy?
30.10, 17:00-20:00 / Gdzie, z kim i po co chcę tworzyć – wstęp do świadomego budowania artystycznej ścieżki zawodowej / prowadząca: Kama Wróbel (eerie lab.)
5.11, 17:00-20:00 / Tak mnie widzą, jak się pokażę – marka osoby twórczej/ prowadzący: Dawid Lewandowski (@artystanasocialu)
6.11, 17:00-20:00 / Na czym to powieszę, kto mi to zbuduje – produkcja i scenografia wydarzeń wystawienniczych / prowadzące: Agata Połeć (BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej) i Paulina Tyro-Niezgoda (Matosek/Niezgoda)
6.11, 17:00-20:0012.11, 17:00-20:00 / Z kim ja się zadaję – publiczne i prywatne podmioty w polu sztuk wizualnych / Justyna Teodorczyk (Galeria Sztuki w Legnicy) i Agata Rodriguez-Jędrusiak (Fundacja Rodriguez Gallery)
12.11, 17:00-20:0013.11, 17:00-20:00 / Niech ktoś to ode mnie zabierze – prawo i administracja w aktywnościach osoby twórczej / prowadzenie: Anna Baca (Gunia Nowik Gallery) i Barbara Celejowska
13.11, 17:00-20:0019.11, 17:00-20:00 / Pojeździć, pobadać, powystawiać, pokonkurować: co ja jeszcze mogę zrobić – indywidualne i kolektywne aktywności osób twórczych / prowadzące: Magdalena Kreis (NOWY ZŁOTY, Wrocław Off Gallery Weekend) i Katarzyna Sobczak (Goyki 3 Art Inkubator)
Zapisy na webinary ruszą 21 października o godzinie 12:00 – miejsca nie są limitowane. Można zapisać się na cały cykl lub pojedyncze spotkanie. Osoby zapisane otrzymają link z dostępem do webinaru najpóźniej dzień przed terminem spotkania.
Na koniec każdego z webinarów udostępnimy linki do zapisów na spotkania mentoringowe z ekspertkami i ekspertem – obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń. W trakcie spotkań 1:1 każda z osób będzie mogła skonsultować swój przypadek w czasie 30-minutowej rozmowy.
Kto poprowadzi webinary i mentoringi?
Kama WróbelDawid LewandowskiAgata PołećPaulina Tyro-NiezgodaJustyna TeodorczykAgata Rodríguez-JędrusiakAnna BacaBarbara CelejowskaMagdalena KreisKatarzyna Sobczak
Co nas jeszcze czeka?
W drugiej połowie listopada ogłosimy termin oraz dokładny rozkład dwóch dni spotkań na żywo w Barbarze – siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury, w trakcie których będzie można skonsultować się ze specjalistami i specjalistkami w obszarze sztuk wizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska. Pierwszego dnia odbędą się konsultacje portfolio z dziedzin takich jak malarstwo, nowe media, fotografia, grafika czy wzornictwo. Drugiego dnia będzie okazja do spotkania się z ekspertami i ekspertkami współprac z podmiotami publicznymi i prywatnymi, promocji i marki osobistej, finansów i zdobywania funduszy czy produkcji wydarzeń.
Praktyczną pamiątką na podsumowanie projektu będzie elektroniczny narzędziownik osoby twórczej, w którym znajdą się najważniejsze wskazówki oparte na wiedzy przekazywanej podczas webinarów i mentoringów.
Do zobaczenia na twórczym praktykowaniu!
- Organizator: Wrocławski Instytut Kultury
- Współpraca merytoryczna i konsultacje programu: Kama Wróbel (eerie lab.)
- Partnerem działania jest BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej
Projekt realizowany jest przez Wrocławski Instytut Kultury dzięki dofinansowaniu z funduszy Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju.