Invisible

Invisible

14.02–21.03.2020
wernisaż: piątek, 14.02.2020, godz. 19:00

galeria Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a/301 (III piętro)


Kerry Ann Lee, Unavailable Memory of Gold Coin Cafe

Zapraszamy do galerii Studio BWA Wrocław na wystawę artystów i wykładowców z Cranbrook Academy of Art, Massey University i Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, którzy zajmą się zmysłem wzroku.

To właśnie wzrok dominuje nad innymi zmysłami. Nie tylko podczas obcowania ze sztuką – nad każdym aspektem naszego życia. Jest dla nas tak istotny, że życie bez niego dla wielu wydaje się niemożliwe. Jak i kiedy doświadczamy niewidzianego? Do odpowiedzi na to pytanie zaproszeni zostali dydaktycy z uczelni artystycznych w Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i w Polsce, by wspólnie stworzyć przestrzeń Invisible. Chcemy przypomnieć odbiorcy, że sztuka nigdy nie jest jedynie obrazem zawieszonym na muzealnej ścianie – mówią kuratorki Sarah Epping i Aleksandra Trojanowska. – To także niewidzialna reakcja zachodząca pomiędzy odbiorcą, twórcą i jego dziełem. Ta nieuchwytna emocja wypełnia przestrzeń pomiędzy wspomnianą trójką.

Angela Kilford, Tangaroa ā mua

Na ekspozycję złożą się m.in. instalacje wideo i dźwiękowe, grafiki artystyczne, performansy, animacja, a także obiekty site specific – wszystkie prace będą mówić o doświadczaniu niematerialności. Artyści sięgali między innymi po mikroskopijne obiekty, zniekształcenia cyfrowe, niewidoczne tusze, zapachy czy cienie. I właśnie ta próba poruszenia widza poprzez różne media, techniki i intencje będzie sposobem na doświadczanie wystawy wykraczające poza możliwości wzrokowe.

artyści: Kerry Ann-Lee, Emmy Bright, Zuzanna Dydra, Sarah Epping, Danny Greenberg, Natalie Hou, Aga Jarząb, Lee Jensen, Jakub Jernajczyk, Cooper Holoweski, Angela Kilford, Jun Li, Sebastian Łubinski, Paulo Marino, Lisa Munnelly & Simon Eastwood, Henry Newell, Jason O’hara, Pawel Puzio, Marcin Rupociński, Aleksandra Trojanowska, Maja Wolińska

kuratorki: Sarah Epping, Aleksandra Trojanowska

partnerzy: Cranbrook Academy of Art (Detroit, USA), Massey University (Wellington, Nowa Zelandia), Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu


Program wydarzeń

piątek, 14.02.2020, godz. 19.00
Wernisaż i performans muzyczny: Alperen Şahin

sobota, 15.02.2020, godz. 15.00
Oprowadzenie kuratorskie (w języku polskim)

czwartek, 20.02.2020, godz. 17.00
Oprowadzenie kuratorskie (w języku angielskim)

czwartek, 5.03.2020, godz. 17.00
Be(e). Warsztaty z budowania domków dla pszczół

...