Wydarzenie było
W Izraelu rosną cytrusy. Jeszcze przed powstaniem państwa w 1948 roku, w latach dwudziestych XX wieku, syjoniści zakładali plantacje, na których sadzili drzewka pomarańczowe. Pyszne, słodkie pomarańcze stały się „złotym produktem” żydowskiego rolnictwa na terenie Palestyny i konkurowały z pomarańczami z Jaffy, które eksportowali Arabowie.
Warsztaty na wystawie „Jeśli wszystko, co istnieje, ma swoje miejsce” pochodzącej z Izraela Elli Littwitz nie będą jednak wykładem o historii syjonizmu, kibuców i moszawów. Wykorzystamy cytrusy, a dokładnie mandarynki, by pomówić o dyskryminacji: czym jest, z jakich powodów ludzie są dyskryminowani, o naszych własnych doświadczeniach. Przyjrzymy się uważnie pracom prezentowanym na wystawie i spróbujemy odgadnąć ich sens i znaczenie.
Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 8-12 lat. Obowiązują zapisy pod adresem: sic@bwa.wroc.pl
Alicja Abramowicz – absolwentka kulturoznawstwa, obecnie studiuje judaistykę oraz pracuje na stanowisku głównej koordynatorki programu w JCC Warszawa. Pracowała jako edukatorka w Pawilonie Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej; jest współautorką książki-przewodnika dla dzieci po wystawie stałej tego Muzeum. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Od ponad dwóch lat prowadzi warsztaty dla najmłodszych na wystawach prezentowanych w galerii SIC!. Kocha pięknie wydane książki, praktykę jogi oraz zwierzęta, zwłaszcza koty.
Korzystając z tego serwisu, akceptujesz nasze pliki cookie i zgadzasz się z naszą polityką prywatności, w tym polityką plików cookie.