Sztuka przejścia ’18. Najlepsze dyplomy ASP we Wrocławiu

29.09–04.11.2018
wernisaż: piątek, 12.10.2018, godz. 17.00

 


Po raz piętnasty w BWA Wrocław zostaną pokazane dyplomy absolwentów z każdego wydziału i kierunku wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Prezentacja najlepszych dyplomów młodych twórców to wydarzenie, które odbywa się już od 2004 roku i jest wspólnym działaniem Akademii Sztuk Pięknych i BWA Wrocław. Wystawa w przestrzeni galerii Awangarda to często pierwsze zetknięcie się studentów z tak dużą instytucją i jej publicznością, zaś dla widzów szansa, by skonfrontować się z myśleniem młodego pokolenia artystów i projektantów. Dodatkowo w trakcie wernisażu zostanie ogłoszona nagroda dla najlepszego dyplomu, fundowanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Tegorocznym laureatem konkursu na Najlepszy Dyplom i zarazem zdobywcą nagrody fundowanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego został Kamil Podolak – absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Wyróżniony został za projekt „Land Rover Utaric – autonomiczny pojazd transportowy”.

29.09–04.11.2018
wernisaż: piątek, 12.10.2018, godz. 17.00

galeria Awangarda BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32

dyplomanci: Gabriela Gorączko, Wiktoria Koenigsberg, Agnieszka Mędrala, Izabela Opiełka, Agnieszka Pasek, Zbigniew Podgórski, Kamil Podolak, Martyna Rychlik, Magdalena Stachowiak, Weronika Wiertel, Kamil Wiktor, Jerzy Wypych

kurator wystawy: Michał Hrisulidis
współpraca: Alicja Klimczak-Dobrzaniecka, Patrycja Ścisłowska

organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

...